HABER

6. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali

19.07.2022


Paylaş:

Ülkemiz ve dünyanın dört bir yanından koroları, Çanakkale’nin eşsiz tarihi değerlerini festival kültüründe altıncı kez bir araya getiren, Çanakkale Uluslararası Koro Festivali 19 – 24 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenleniyor.

 

12 yurt içi, dokuz yurt dışı olmak üzere toplamda 21 koronun performanslarının yer alacağı Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne, Sevda- Cenap And Müzik Vakfı da Kadınlar Korosu'yla katılıyor. 

 

Şef Cihan Can yönetimindeki SCAMV Kadınlar Korosu 20 Temmuz Çarşamba günü, saat 13.00’da İÇDAŞ Kongre Merkezi'nde sahnede olacak. SCAMV Kadınlar Korosu yine aynı gün Morabbin Parkı'nda saat 20.30’da bir açık hava konseri verecek. SCAMV Kadınlar Korosu'na piyanist Kemal Evren Kalaycıoğlu eşlik edecek.

 

SCAMV Kadınlar Korosu

 

Ülkemizde çoksesli müziğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanaklarıyla hizmet eden Sevda- Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde kadınların müzikle üretmelerini sağlamak, yarım kalmış eğitimlerini sürdürmek, gizli yeteneklerini açığa çıkarmak, boş zamanları değerlendirmek, müzikle sevgi, saygı ve dostluk ilişkileri kurmak amacıyla 17 Kasım 1999’da kuruldu. Çağdaş Türk kadını kavramına sahip çıkarak; Ankara ve ülke genelindeki eğitim kurumları, dernek ve vakıflarla amaçlarına uygun sosyal sorumluluk etkinliklerinde yer almakta, değişik illerdeki korolar şenliklerine aktif olarak katılmaktadır. 

 

Yurt dışında da şenlik ve festivallere katılan koronun şefi Cihan Can “Bütün Kadınlar Şarkı Söylemeli” sloganıyla müzik yolculuğuna devam ederken tüm kadınları müziğe davet ediyor.

 

 

Detaylı bilgi için: www.canakkalechoirfestival.com

 

 

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20