HABER

Genç piyanistler Gümüşlük'te

20.07.2022


Paylaş:

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Kumda Piyano konseriyle 22 Temmuz 2022 akşamı Gümüşlük Sahilinde devam edecek.
 
Gümüşlük Festival Akademisi Piyano Masterclass öğrencileri, Gümüşlük sahilindeki Festival merkezinde, piyanistler Juan Lago, Belen Navarro ve Gülsin Onay’dan almaya devam ettikleri piyano masterclass'ı kapsamında, 22 Temmuz Cuma akşamı Toprak Ev’de bir konser verecek ve ardından da sertifikalarını alacaklar.  
 
Geleceğin virtüozları
 
Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) bu yıl da birbirinden yetenekli genç müzisyenlerimize ustalık sınıflarıyla kucak açıyor. 1200 civarında öğrenci yetiştiren GFA, ihtiyaç sahibi öğrencilerine de burslu okuma imkânı sağlıyor ya da destekçilerle buluşturuyor. Festivale konser vermek için davet edilen İspanyol piyanistler Juan Lago ve Belen Navarro’nun yanı sıra Gülsin Onay’ın da eğitmen olarak katıldıkları masterclass, 11 - 22 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak. Ustalık sınıfının son günü sahneye çıkacak olan genç piyanistler verecekleri konserin ardından eğitmenlerinden sertifikalarını alacaklar.  
 
 
Bu yıl GFA Piyano Masterclass'ının ilkine, yurt içi ve yurt dışında çeşitli konservatuvarlarda eğitim gören, farklı yaş gruplarından 10 genç piyanist katılıyor. Gümüşlük sahilindeki Toprak Ev’de yapılacak konserde; Melodi Çelik, Nil Magali Lopez, İlyun Bürkev, Özel Günhanlar,  Gülnaz Şahmurat, Selin Okyay, Umut Epözdemir, Özgür Tener ve Arda Dördüncü performanslarını sergileyeck.

Piyano Masterclass'ının ikincisi ise 26 Temmuz - 6 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu sınıfın eğitmenliğini İngiliz piyanistler Murray McLachlan, Kathryn Page ve piyanistimiz Gülsin Onay üstlenecek. GFA’ya katılan genç yetenekler Kumda Piyano kapsamında 6 Ağustos 2022 akşamında izleyici karşısına çıkacak.     
 

Detaylı bilgi için: www.gumuslukfestival.org 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20