YAZARLAR

Can Özükan

2000 yılında İzmirde doğan Can Özükan, 2016 yılında Aycan Altungül ile piyano çalışmalarına başladı. Aynı yıl, Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay ile yolları kesişen Özükan, Gülsin Onay’ın teşvikleriyle konservatuvar sınavlarına hazırlanmaya karar verdi. 2017 yılı sonunda Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Ece Sözer ile piyano, Doç. Mehmet Girgin ile armoni ve müzik teorisi çalışmalarına başladı. 2017 yılı Ağustos ayında, Bodrumda düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Müzik Akademisine aktif öğrenci olarak kabul edilerek dünya çapında kariyer sahibi olan Ilya Itin, Mauricio Vallina, Romano Pallottini ve Gülsin Onay ile ustalık sınıfı çalışmaları yaparak festival kapsamında konser verdi. Uluslararası Gümüşlük Müzik Akademisi sonrası, Kübalı piyano virtüozu Mauricio Vallina ile İzmir ve İstanbulda düzenlenen özel ustalık sınıflarında ünlü piyanistle tekrar çalışma fırsatı yakaladı. Mauricio Vallina, kendisi için Doğuştan sanatçı bir ruha sahip” yorumunda bulundu. 
 
2018 yılı Ağustos ayında DEÜ Devlet Konservatuvarı tarafından yapılan yetenek sınavlarında sekiz yıl eğitim seviyesi vererek, Prof. Ece Sözerin öğrencisi olmaya hak kazandı. 2018 - 2019 yılları içerisinde birçok oda müziği ve sınıf dinletilerinde sahne aldı. 
 
Can Özükan, 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sürecinde, sosyal medya hesabı üzerinden Müzisyen Sohbetleri adlı söyleşi programının kuruculuğunu üstlendi. İlk programını ünlü viyolonsel sanatçısı Nil Kocamangil ile gerçekleştiren Özükan, bu program süresince Can Okan, Emre Yavuz, Cihat Aşkın, Gülsin Onay, Emre Şen gibi 26 değerli sanatçıyla her hafta düzenli olarak söyleşiler gerçekleştirdi. Bu projeyle elde ettiği başarı sayesinde, 7 Mayıs 2021 tarihinde derginin kurucusu ve genel yayın yönetmeni Serhan Bali tarafından Türkiyenin uluslararası standartlarda yayın yapan ulusal çaptaki ilk klasik müzik dergisi Andantenin yazar kadrosuna davet edildi.
 
Can Özükan, 21 Kasım 2021 tarihinde, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın öğrenci temsilciliğine ve DEÜ Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu’na seçilerek üniversite bünyesinde ilki düzenlenen Konservatuvar Söyleşileri adlı serinin kuruculuğunu ve moderatörlüğünü, çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerin sorumluluklarını üstlendi. 
 
Özükan, Paul Gulda, Agapi Triantafyllidi, Gülsin Onay, Emre Şen, Gökhan Aybulus, Alessandro Bonanno, Claudio Trovajoli, Mauricio Vallina; Ilya Itin; Romano Pallottini gibi önemli piyano virtüozlarıyla ustalık sınıfı çalışmaları yaparak övgü dolu yorumlar almıştır. 
 
Can Özükan, 2023 tarihinde DEÜ Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı Lisans devresi Prof. Ece Sözer sınıfından başarıyla mezun olmuştur. 
 
 
 
 
 
 
 

Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20