HABER

10 Kasım Atatürk'ü Anma Özel Konseri

06.11.2023


Paylaş:

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 9 Kasım 2023 Perşembe günü saat 20.00’da Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, 85. Ölüm Yıl dönümünde sevgi, saygı, minnet ve özlemle anacak.    
 
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası bu hafta, ÇEV Sanat kurulu üyesi, orkestralarda müzik ve sanat direktörü olarak görev yapan, ödüllü orkestra şefi İbrahim Yazıcı yönetiminde, Tibor Varga Yarışması tarihinin en genç kazananı ve birçok başka yarışmada ödül kazanmış 14 yaşındaki Seohyun KIM'e, P.I.Çaykovski'nin 1878 baharında İsviçre'de Cenevre gölü kıyısında tamamladığı Re Majör Keman Konçertosu'nda eşlik edecek. 
 
Turgay Erdener'in "Uğur Mumcu ülkemin vicdanıydı. Kendimi ona borçlu hissediyorum." diyerek ve birçok desteği arkasına alarak yola çıktığı eseri Uğur Mumcu Kantatı'nın seslendirileceği konserde, birçok ödül sahibi şan ve koro eğitimcisi Zeynep Göknur Yıldız’ın yönettiği, pek çok uluslararası başarıya ve ilk seslendirilişe imza atmış Nilüfer Çoksesli Koro ve Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları soprano Tuğba Mankal, soprano Görkem Ezgi Yıldırım, soprano Selva Erdener ve tenor Barış Yani yer alacak.  
 
Bursa Filarmoni Derneği, BUSİAD ve Uludağ Premium katkılarıyla düzenlenen konserin biletlerine biletinial.com adresinden, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestras bilet gişesinden veya konser günüAtatürk Kongre ve Kültür Merkezi bilet gişesinden ulaşabilirsiniz.    
 
www.bursasenfoni.gov.tr

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20