HABER

ENKA Sanat'ta Caz ve Klasik Müzik Haftası

06.11.2023


Paylaş:

ENKA Sanat, caz ve klasik müziğin en güzel örneklerini, usta sanatçıların yorumuyla sahneye taşıdığı konserleri müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 13 Kasım’da piyanist-besteci Burçin Büke ile opera sanatçısı Güvenç Dağüstün; 14 Kasım’da ise usta keman virtüozu Cihat Aşkın ile klasik müzik piyanisti Jerfi Aji, “Hatlar”  konseriyle dinleyicileri müzikal bir yolculuğa çıkaracak.  
 
Piyanist-besteci Burçin Büke ile opera sanatçısı Güvenç Dağüstün’ün 13 Kasım’da ENKA Oditoryumu’nda sahne alacağı konserde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılardan çok özel bir repertuvar sunulacak. Gecede ayrıca, Burçin Büke’nin Cumhuriyet’in 100. yılı için bestelediği ve sözlerini Güvenç Dağüstün’ün yazdığı 100. Yıl Valsi isimli eser ilk kez seslendirilecek.   
 
Türkiye’nin önde gelen keman virtüozlarından, sanat eğitimi alanındaki çalışmalarıyla sayısız çocuk ve gence eğitim veren Cihat Aşkın ile Fanfare dergisi tarafından “Türkiye’nin görkemli klasik müzik geleneğinin temsilcisi” olarak nitelendirilen piyanist Jerfi Aji, 14 Kasım'da “Hatlar”  konseriyle müzikseverleri farklı dönemlerin ve tarzların büyülü dünyasında bir yolculuğa çıkaracak. Gecede, Bela Bartok'tan Wolfgang Amadeus Mozart'a, Georg Friedrich Handel'den Kamran İnce'ye, Felix Mendelssohn-Bartholdy'den Tofiq Quliyef ve Astor Piazzolla'ya kadar geniş bir repertuvarla, dinleyicilere unutulmaz bir deneyim sunulacak.  
 
Biletler, Biletix ve ENKA Sanat Gişesi’nden temin edilebilir.    


Güvenç Dağüstün ve Burçin Büke

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20