HABER

O da Tekfen'den Bir Türkiye Prömiyeri

12.11.2023


Paylaş:

O da Tekfen, Amerikalı besteci ve kendisi de bir timpanist olan William Kraft’ın 1 Numaralı Timpani Konçertosu’nun Türkiye prömiyerini, 15 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da yapacak. Eserin timpani ve piyano için olan uyarlamasını, Tekfen Filarmoni timpani sanatçısı Emre Günay, piyanist Sarper Kaynak’ın eşliğinde seslendirecek. 

Tekfen Filarmoni'nin klasik müzik tutkusunu oda müziğine taşıyarak yepyeni bir model olarak hayata geçirdiği “O da Tekfen”, 15 Kasım’daki konser programında solo enstrümanlar olarak ender dinleyebildiğimiz vurmalı çalgılar olan timpani ve vibrafon ile seyirci karşısına çıkıyor. Amerikalı besteci ve kendisi de bir timpanist olan William Kraft’ın 1 Numaralı Timpani Konçertosu’nun Türkiye prömiyerinin yapacağı konserin solist sanatçısı, Tekfen Filarmoni’nin de timpanisti olan Emre Günay olacak. 

Konserin başında Emre Günay, çelikten yapılma vurmalı bir enstrüman olup dinlendirici ve huzur verici tınılarıyla tanınan Handpan ile doğaçlama bir müzik icra edecek. Dinleyiciler bu girizgahın ardından, çalgının sınırlarını zorlayan ve değişik çalım teknikleri gerektiren, William Kraft’ın 1 Numaralı Timpani Konçertosu’nu Türkiye’de ilk kez dinleyecek. Son olarak, Brezilyalı besteci ve perküsyon sanatçısı Ney Rosauro’nun 1 No’lu Vibrafon Konçertosu ile Albert Long Hall’da, bestecinin ülkesinin halk müziği ve ninnilerinden melodiler yükselecek.

O da Tekfen, 15 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 19:30’da Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da.

Biletler için: www.klasikmuzik.bogazici.edu.tr/rezervasyon

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20