HABER

BİFO ile İtalyan Operalarından Oluşan Bir Seçki

14.11.2023


Paylaş:

16 Kasım'da, Carlo Tenan yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), başarılı soprano Fatma Said ile birlikte İtalyan operalarından oluşan bir seçki sunarken The Necks, 36. Nova Muzak serisi kapsamında, 25 Kasım’da Borusan Müzik Evi’nde olacak. 7 Aralık’ta ise BİFO, yıldız kemancı Nemanja Radulović’e eşlik edecek.
 
 
BİFO ile İtalyan operalarından oluşan bir seçki 
 
Opera uvertürleri ve aryaları ile soprano ve orkestranın muhteşem uyumu 16 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde bir araya geliyor. BİFO bu konserde Mozart, Verdi, Rossini ve Respighi’nin yapıtlarından oluşan bir program sunacak. Henüz 14 yaşındayken doğduğu şehir olan Kahire’den Milano’ya, La Scala Tiyatrosu’nun akademisine giden ve BBC Radyo 3’ün yeni kuşak sanatçılarından biri olarak seçilen Fatma Said, bu gecenin solisti olarak Carlo Tenan yönetimindeki BİFO dinleyicileriyle buluşacak.
 
Konser öncesinde Aydın Büke ve Serhan Bali, Zorlu PSM’deki Meydan Fuaye alanında saat 19.00-19.30 arasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. 


Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (Fotoğraf, Umut Özge Balkan)
 
Nova Muzak serisi yeniden Borusan Müzik Evi’nde

Kod Müzik iş birliğiyle hayata geçirilen Nova Muzak serisi, 25 Kasım Cumartesi günü saat 21.00’de yeniden Borusan Müzik Evi’nde! Nova Muzak serisinin 36.’sında, Avustralya’nın en kült gruplarından biri, The Necks yer alacak. 
Chris Abrahams, Tony Buck ve Lloyd Swanton’dan oluşan grubun müziği, büyüleyici bir biçimde yavaş yavaş çözülen uzun soluklu doğaçlamalara sahip. 
 
Serge Modular’ın 50. Yılı, Borusan Müzik Evi’nde kutlanıyor
 
Borusan Müzik Evi’nde analog seslerin yankılanacağı, Serge Modular’ın 50. yılının kutlanacağı bir konser müzikseverleri bekliyor. Berlin ve Amsterdam’da yaşayan Thomas Ankersmit'in çalışmaları, genellikle analog synthesizer, radyo dalgaları ve diğer elektronik ses kaynakları etrafında gelişiyor. Ankersmit, 8 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20