HABER

Genç Orkestra Şeflerinin Dikkatine

16.03.2024


Paylaş:

Besteciler Orkestra Şefleri ve Müzikologlar Birliği Derneği (BESOM) ülkemizde özellikle bu mesleğin başında tanınmanın ve güvenilmenin zorluğunun bilincinde olarak genç şeflerimizi orkestralarımızla tanıştırmak konusunda bir insiyatif başlatıyor.

BESOM'un üyesi bulunan çok değerli, halen akademisyen olan orkestra şeflerimizden oluşan bir kurul tarafından  başarılı görülen genç orkestra şefleri Türkiye'deki devlet veya özel orkestraların dikkatlerine sunularak konser yönetmek üzere önerilecektir.  

Adayların aşağıdaki şartlara uygun biçimde başvurularını en  geç 1 Mayıs 2023 tarihine kadar besomdernegi@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir.  


BESOM YÖNETİMİ- Adaylarda aranan özellikler:
Şeflik alanında bir diploma programından mezun olmak veya şeflik programında öğrenime devam ediyor olmak. Şeflik diploma programları, yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarında sunulan lisans ve lisansüstü diploma derecesi programlarını kapsar.

Başvuru için istenilen belgeler- T.C. Kimlik Belgesi- Şeflik programı öğrenim belgesi (Diploma, öğrenci belgesi vb.)- Detaylı Sanatçı Özgeçmişi (düz metin) ve CV (sıralı biçem) Değerlendirmek üzere sunulacak portföy bir video dosyasından oluşturulur. Video dosyası:- En az iki farklı eserden oluşmalı- Iki eserin toplamı en az 10 dk en fazla 20 dakika olmalı- Adayın yönettiği orkestra(lar) ile gerçekleştirilmiş konser ve/veya provalarda kaydedilmiş olmalı- Aday, orkestra ile bir video kaydı bulunmadığı durumlarda yönettiği piyano kaydı ile başvurabilir.- Sunulan eserlerin videoda yer alan kesiti içerisinde montaj bulunmamalı- Video adayın yüzünü, kollarını gösterecek şekilde karşıdan çekilmiş olmalı- Video doğrudan gönderilmeyip YouTube veya Vimeo gibi bir paylaşım platformuna yüklenmeli ve bağlantısı paylaşılmalı (listedışı yüklenebilir)- Açıklamalarında adayın ismi, kaydın tarihi, mekan, orkestra, eser bölüm ve ölçü numarası/prova harfi yada numarası belirtilmeli- Ses ve görüntü kalitesi yüksek olmalı-Son başvuru tarihi: 1 Haziran 2023 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20