HABER

Alphecca Ensemble'dan Bahar Esintileri

29.03.2024


Paylaş:

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, klasik müziğin güncel yorumcularını konuk ettiği Pera Klasikleri konserlerinde bu ay Alphecca Ensemble’ı ağırlıyor. "Klasik Dönem Rüzgarı" temasıyla düzenlenecek olan konser, bahar esintilerine eşlik edecek. 
 
Elif Kay Ergen, Salih Necdet Coşkun, Orkun Uyar ve Melisa Büyükyörük’ten oluşan nefesli çalgılar topluluğu, konserde Mozart, Haydn, Danzi ve Beethoven’dan eserler seslendirecek. 
 
Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı katta, 6 Nisan 2024 Cumartesi saat 20.00’de gerçekleşecek konser, dinleyenleri tarihi ve büyülü bir atmosfer içerisinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.
 
Alphecca Ensemble 
Elif Kay Ergen, flüt
Salih Necdet Coşkun, obua
Orkun Uyar, klarnet
Melisa Büyükyörük, fagot
Kübra Çadırcıoğlu Uyar, korno


Alphecca Ensemble 
Alphecca Ensemble adını, Corona Borealis takımyıldızının en parlak üyesi olan Alphecca’den alıyor. Topluluğun bu ismi seçmesinin birinci nedeni antik Hint kültüründe bu takımyıldızın sanatsal yetenekleri ifade etmesi, ikincisi ise müziklerinin ve enerjilerinin sahnede bir yıldız gibi parlamasını istemeleri. Birlikte müzik yapmak en büyük hayalleri olan Alphecca Ensemble üyeleri bu hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu sahnede müzikseverlerle paylaşıyor.     

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20