Konser-Opera

Kuzey Işıklarına Ses Veren Konser

29.03.2024


Paylaş:

Süreyya Operası 15 Mart 2024 akşamı son zamanların en ilgi çekici konserlerinden birisine ev sahipliği yaptı. 
 
Şef Hakan Şensoy yönetimindeki Aromsa Genç Oda Orkestrası’nın ünlü İtalyan piyanist Roberto Issoglio’ya eşlik ettiği konserde tüm sanatçılar Kuzey Işıkları teması ile adeta bütünleşmişti. 
 
Konserde göze çarpan ilk detay şef Hakan Şensoy ve orkestranın Kuzey Işıkları temasına uygun şekilde giyinmeleriydi. Kuzeyi temsil eden Şensoy beyaz rengi tercih ederken, orkestra üyeleri kuzey ışıklarını temsilen kırmızı, mavi ve yeşil tonlarını tercih etmişlerdi.
 
Hakan Şensoy’un anlatımıyla başlayan konser, eserler ve besteciler hakkında kısa fakat oldukça detaylı bilgiler verdi. Konserde Sibelius’un Impromptu Op. 5 No.5, Bach’ın Piyano ve Yaylı Orkestra için Konçerto, Re minör, BWV 1052 ve Rautavaara’nın Pelimannit eseriyle Nielsen'in Yaylı Orkestra için Küçük Süit Op.1 seslendirildi. 
 
Hakan Şensoy’un şeflikteki hâkimiyeti, orkestranın enerjisi ve Roberto Issoglio’nun hünerli elleri, kuzey ışıklarını dillendirerek onların sesini duymamızı sağladı. Bu, herkesin yaşayamayacağı eşsiz bir deneyimdi!Aromsa Genç Oda Orkestrası’nın başarılı isimlerle bir araya gelip sahnede harikalar yarattığını söylemek gerekiyor. Cihat Aşkın’ın direktörlüğünde kurulan orkestranın dinleyenleri harikalar diyarına götüreceği daha birçok konseri olacağı kesin.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20