HABER

Nigel Kennedy Atatürk Kültür Merkezi'nde

03.04.2024


Paylaş:

Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en çok satan klasik müzik albümü A.Vivaldi’nin Dört Mevsim ile adını yazdıran Nigel Kennedy, AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda 7 Nisan 2024 Pazar akşamı saat 21.00’de Heart and Soul başlıklı konseriyle sahne alacak.
 
Besteci, keman virtüozu, orkestra şefi ve festival küratörü Nigel Kennedy, farklı müzik türlerini bir araya getirerek verdiği konserlerle geniş bir hayran kitlesine sahip. A.Vivaldi’nin Dört Mevsim’ini seslendirdiği albümünün iki milyonluk satışıyla Guiness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en çok satan klasik müzik albümüyle adını yazdıran müzisyen, klasik, caz, klezmer, rock ve çok daha fazlasını kapsayan geniş repertuvarıyla sınırlar ötesi müzikal yolculuğun öncüleri arasında yer alıyor. Kennedy, Almanya'da BRIT Ödülleri, ECHO ve Bambi ödüllerinin yanı sıra çok sayıda Grammy adaylığı ve farklı ödüller kazandı. 
 
Albümlerinin çoğu Platin ve Altın Plak ödüllerine layık görülen, en son albümü My World ile Birleşik Krallık'ta klasik listelerin zirvesine çıkan Kennedy, rock dünyasının önemli yıldızları Paul McCartney, Kate Bush, The Who, Robert Plant, Donovan, John Lord, Talk Talk, Jeff Beck, Ian Dury gibi pek çok müzisyenle ortak çalışmalar yaptı.
 
Nigel Kennedy, AKM Opera Salonu’nda vereceği konserde Bach’ın eserlerinin yanı sıra Krzysztof Komeda ve Ryuichi Sakamoto'nun keman ve çello için sevilen eserlerini ve kendi bestelerini seslendirecek. Sahnede Kennedy’e çellist ortağı Beata Urbanek-Kalinowska eşlik edecek. Krakow Müzik Akademisi’nden onur derecesiyle mezun olan çellist Kalinowska, 2014'ten bu yana, kendi kuşağının en ilginç yaylı çalgılar dörtlülerinden biri olarak kabul edilen Mesajlar Dörtlüsü'nün üyeleri arasında yer alıyor. Nigel Kennedy’nin pek çok albüm kaydında da çellist olarak yer alan Kalinowska, uzun süredir Keneddy ile birlikte konserler veriyor. 
 
Heart and Soul başlıklı, kalp ile ruhu temsil eden keman ve çello birlikteliğindeki konser müzikseverlere benzersiz bir deneyim sunacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20