HABER

Lal Karaalioğlu'ndan Timeless

22.06.2024


Paylaş:

Alman basınının “Piyano gökyüzünde yükselen bir yıldız” olarak nitelendirdiği piyanist Lal Karaalioğlu'nun Timeless adlı albümünün ilk teklisi olan Robert Schumann’ın Bunte Blätter Op.99 No.4 Albumblätter eseri 1 Haziran 2024’te tüm dijital platformlarda yerini aldı. Haziran ayı içinde yayınlanacak üç ayrı teklinin ardından Timeless albümü 12 Temmuz'da All Stars Music etiketiyle çıkıyor.
 
Albümün yapım sürecinde prodüktörleri Süheyl Atay ve Orkun Tunç ile Pür Recording Studioda çalışan Lal Karaalioğlu kayıt sürecinin oldukça keyifli geçtiğini aktardı. Albümün oluşum sürecini anlatan Karaalioğlu, bu özel proje için kaydetmek istediği eserleri prodüktörlerle paylaştığını, aldığı geri bildirimlerin ardından albümde yer alacak parçalara karar verildiğini açıkladı. Mentörü Ewa Kupiec ile gerçekleştirdiği çalışmanın ardından Türkiyede kayıt sürecini tamamlayan Karaalioğlu, mix-mastering aşamalarından sonra albümün hazır hale geldiğini belirtti.
 
“Giderek hızlanan, sakin anların nadir ve kısa sürdüğü gündelik yaşantımızda Timeless albümümle sizi yavaşlamaya davet ediyorum. Albümdeki her bir eser günlük hayatın karmaşasına bir ara niteliğinde. Doğada yürüyüş yaparken, deniz kenarında, kendinizle başbaşa kaldığınızda bu eserlerin size huzur vereceğini umuyorum.”
- Lal Karaalioğlu
 
 
Timeless, Lal Karaalioğlu
Yapım: Allstars Music
Prodüktör: Süheyl Atay ve Orkun Tunç
A&R: Orkun Tunç
Kayıt-Mix-Mastering: Arın Baykurt
Yapım Sorumlusu: Emel Bayraktar
Kapaklar: Lal Karaalioğlu
Video: Ali Berk Yurtseven


Lal Karaalioğlu

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20