HABER

Fazıl Say & Aslıhan And ENKA Açık Hava Tiyatrosu'nda

27.06.2024


Paylaş:

ENKA Sanat’ın yaz aylarının vazgeçilmez mekânı ENKA Açık Hava Tiyatrosu, 5 Temmuz’da dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ile başarılı flüt sanatçısı Aslıhan And’ın ilk düo konserine ev sahipliği yapıyor. 8 Temmuz’da ise Türk Pop Müziği’nin yıldız ismi Kenan Doğulu “İhtimaller” caz projesiyle ENKA Açık Hava Tiyatrosu’na ilk kez konuk oluyor. 
 
Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ile muhteşem yeteneğiyle dikkat çeken flüt sanatçısı Aslıhan And, 5 Temmuz'da ENKA Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek ilk düo konserle sanatseverlerle buluşacak. Konserde ilk olarak Fazıl Say, G.Gershwin’in eserinden uyarladığı Summertime ve pandemi döneminde bestelediği Yeni Hayat, Op.99 piyano sonatını çalacak. Ardından Fazıl Say ve Aslıhan And, F. Schubert’in Arpeggione, La minör D821 ve C. Franck’ın La Majör Piyano ve Flüt Sonatı eserlerini yorumlayacak. Konserin sonunda ise Fazıl Say’ın piyano ve flüt için bestelediği Op.101 Portreler adlı eserini seslendirecek. Sanatçının Türkiye’de kültür sanat hayatına yön vermiş veya katkı sağlamış değerli isimlere ithafen bestelediği ve tamamı sekiz portreden oluşan eserlerinden Babam Ahmet Say ve Şarık Tara gecede dinleyenlere sunulacak. 
 
Türk pop müziğinin yıldız isimlerinden Kenan Doğulu, 8 Temmuz’da “İhtimaller” caz projesi ile ENKA Açık Hava Tiyatrosu’na ilk kez konuk olacak. Sanatçının Aşk Oyunu, Baş Harfi Ben, Sımsıkı, Ex Aşkım gibi dillerden düşmeyen hit parçalarını caz müziğiyle bambaşka yorumlara taşıdığı konser, müzikseverlere benzersiz bir yaz gecesi yaşatacak. Bu özel konserde Kenan Doğulu’ya sahnede Ercüment Orkut (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas), Mehmet İkiz & Ferit Odman (davul), Şenova Ülker (trompet), Bulut Gülen (trombon), Engin Recepoğulları (saksafon) eşlik edecek.
 
Biletler, Biletix ve ENKA Sanat Gişesi’nden temin edilebilir. 
 
 
ENKA Sanat 
ENKA Vakfı’nın kültür sanat alanındaki faaliyetlerini yürüten ENKA Sanat, kurulduğu günden bugüne, sanatçıların üretimlerine destek olmak, bu üretimlerin genç nesiller başta olmak üzere geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Açık Hava Tiyatrosu, Oditoryumu ve Sanat Galerisi’nde gerçekleştirdiği yıla yayılan etkinlik programı ile sahne sanatları, güncel- klasik müzik ve plastik sanat alanlarının yenilikçi örneklerini sanatseverlerle buluştururken, alanında duayen sanatçıların yanı sıra genç yeteneklere de düzenli olarak kapılarını açıyor. ENKA Sanat, aynı zamanda, genç sanatçıların eğitimine yönelik burs programları hayata geçiriyor; farklı kurumlarla iş birliği içerisinde sponsorluk çalışmaları yürütüyor, kendi yapımlarına imza atıyor, geliştirdiği proje ve programlarla sanata katkılarını çok yönlü olarak sürdürüyor. 
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20