HABER

Türk Keman sanatçısı Berfin Aksu‘ya Alman basınından övgü!

22.06.2012


Paylaş:


14 yaşında Say'ın keman konçertosunu yorumladı, ayakta alkışlandı 

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın eseri 'Harem'de 1001 Gece''yi yorumlayan 14 yaşındaki Türk keman sanatçısı Berfin Aksu, Almanya'da ayakta alkışlandı. Say'ın keman konçertosu olarak bestelediği eserde Moldovalı keman sanatçısı Patricia Kopatchinskaja solist olarak sahne alacaktı. Ancak ünlü kemancının rahatsızlanmasının ardından onun yerine gecede genç sanatçı Berfin Aksu sahne aldı. 

'Harem'de 1001 Gece' ile en önemli solistlik sınavını veren Aksu, Alman basınında  'Alkışı hak etti ' yorumlarıyla gündemdeki  yerini aldı.  

'Alkışı hak etti' 

Frankfurt Konser Salonu'nda gerçekleşen konserde genç  sanatçıya şef Howard Griffiths yönetimindeki Brandenburg Devlet Orkestrası eşlik etti. Eseri başarı ile seslendirilen ve büyük beğeni toplayan Aksu'ya, Alman basınından da övgü yağdı. Doğunun ve batının seslerini buluşturan 'Harem'de 1001 Gece' gibi güçlü bir eseri  ustalıkla yorumlayan Aksu müzik kritiklerinde dünyanın gelecek vadeden genç kemancısı olarak yer aldı.  Mütevaziliği ile de beğeni toplayan Aksu,  enerji dolu ritimleriyle de canlı ve sürükleyici olarak nitelendirildi. 


YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20