HABER

Emre Şen'in CD'si Lila Müzik'ten çıktı!

02.11.2012


Paylaş:

Sanatçının CD'de yer alan Bach, Mendelssohn, Chopin, Rahmaninov ve Liszt yorumları, aynı zamanda kendi yaşam felsefesi olan 'Geştalt Yaklaşımı'ndan izler taşıyor.  


İtalyan basınının 'piyanonun şeytani meleği' olarak tanımladığı, müzik çevrelerinde ise 'Emre Chopin' lakabıyla anılan, duyarlı ve özgün yorumuyla öne çıkan piyanist Emre Şen, piyanoya 13 yaşında başladı. Müzik eğitimini Ankara, Roma, New York ve Londra'da aldı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Sanat Teşvik Ödülü alarak tamamlayan Şen, Paris'te Ecole Normale de Musique'de Diplome Superior de Concertiste sınıfını birincilikle bitirdi. Lisansüstü diplomasını Londra Kraliyet Koleji'nde konçerto dalında birincilik ödülü kazanarak alan sanatçı, İtalya ağırlıklı olmak üzere katıldığı uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Emre Şen, 2000 yılından itibaren Geştalt Psikoterapisi alanına yöneldi ve eğitim aldı. Bu alanda yaptığı çalışmalar sonucunda 'Sanatta Geştalt Yaklaşımı' adı altında bir yöntem geliştiren piyanist, Bilkent Üniversitesi'nde bu alanda iki yıl ders verdi.  

Bir psikoterapi kuramı ve yaşam felsefesi olan Geştalt yaklaşımı, yaşamımız boyunca sahip olduğumuz bilgi ve fikirlerden çok deneyimlerimize, 'yaşadığımız an' ile kurduğumuz ilişkiye ve bu anın üzerimizde bıraktığı etkiye önem veriyor. Emre Şen, Geştalt Yaklaşımını sanatsal yaşamına geçirmesi konusunda 'Bu yaklaşım, bir müzisyen olarak icra ettiğim eserlerde öğrendiklerim, anladıklarım ve fikirlerimin ötesinde, deneyimlerime teslim olmayı ve müzik yaptığımda her zaman farklı ve taze bir anlatıma açık olmamı sağladı' diyor.  

Emre Şen, CD kaydını Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Salonu'nda gerçekleştirdi. CD'nin kayıt ve mastering işlemleri Emin Germen, görsel tasarımı ise Gözde Oral tarafından yapıldı. 

Satın almak için tıklayınız

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20