HABER

BİFO Leyla Gencer'i Salome ile anıyor

07.02.2013


Paylaş:

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve seçkin konukları Mart ayının son konserinde efsanevi bir opera sanatçısının anısına, efsanevi bir yapıtı seslendirecek. Operanın divası Leyla Gencer'e adanan gecede, Tristan ve Isolde, Truvalılar gibi zor yapıtlarda üstlendiği rolleri başarı ile seslendiren, Salome rolü ile ise ünü tüm dünyaya yayılan Alman soprano Najda Michael güçlü yorumu ile sahnede olacak.   


Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 20. yüzyılın en büyük divalarından biri olan Leyla Gencer anısına gerçekleştirdiği konserlerine devam ediyor. Her yıl Leyla Gencer anısına düzenlenen konserler kapsamında büyük bir opera yapıtının konser versiyonu seslendiriliyor.  

BİFO, Leyla Gencer anısına verdiği 2013 konserinde, 28 Mart akşamı Richard Strauss'un Salome eserinin konser versiyonunu seslendiriyor. BİFO'yu sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel'in yöneteceği konserde, Salome rolüne dünyanın prestijli opera salonlarında konuk sanatçı olarak, Daniel Barenboim'den Zubin Mehta'ya günümüzün önde gelen şefleriyle sahne alan soprano Nadja Michael hayat verecek. 2007'de Milano'daki Salome performansıyla ayakta alkışlanan Michael, Londra Kraliyet Operası'ndaki performansıyla 2008 yılında Stimmgabel von Arte'de opera kategorisinde ödüle layık görülmüştü. Michael'in mayıs ayında BİFO'nun konuğu olarak İstanbul'a gelecek dünyaca ünlü tenor Thomas Hampson ile, 2010 yılında Chicago'da sahneledikleri Lady Macbeth performansı büyük başarı elde etmişti.  

Konserde Nadja Michael'in yanı sıra Michael Roider Herodes rolüyle; Larisssa Diadkova Herodias rolüyle, Morten Frank Larsen Jochanaan rolüyle ve Peter Sonn Narraboth rolüyle sahnede olacak.  

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) konserlerinin biletleri tüm Biletix satış kanallarından temin edilebilir. 

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI 
LEYLA GENCER ANISINA SALOME 
Tarih: 28 Mart 2013, Perşembe 
Saat: 20.00 
Yer: Lütfi Kırdar UKSS  
Sascha Goetzel, şef 
Herodes: Michael Roider, tenor 
Herodias: Larisssa Diadkova, mezzosoprano 
Salome: Nadja Michael, soprano 
Jochanaan: Morten Frank Larsen, bariton 
Narraboth: Peter Sonn, tenor  


Program 

R. Strauss: Salome (Konser versiyonu) 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20