HABER

27. Uluslararası İzmir Festivali Temmuz ayında da tarihi mekânlarda dünyanın en iyilerini ağırlayacak

13.06.2013


Paylaş:

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV 2 Mayıs – 16 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlediği 27. Uluslararası İzmir Festivali, Temmuz ayında da tarihi mekânlarda dünyanın en iyilerini ağırlayacak.  


Kendini dünya vatandaşı olarak gören ve 'iyi müziğin sevildiği her yerde ben evimdeyim' diyen efsanevi çellist Mischa Maisky, müzik dünyasında en az kendisi kadar tanınan Kremerata Baltica Oda Orkestrası eşliğinde 4 Temmuz saat 21.30'da Celsus Kütüphanesi'nde çalacak. Borsa İstanbul'un katkılarıyla yapılacak konserde Çaykovski, Schumann ve Vaks'ın eserleri yer alıyor. 

Amarcord Wien & Adrineh Simonian, 9 Temmuz akşamı saat 21.30'da Efes Odeon'da 27. Uluslararası İzmir Festivali'nin unutulmaz konserlerinden birini verecek. Klasik geleneğin güçlü köklerinden beslenen dört virtüöz, sınırların ötesine taşıdıkları müzikal yaklaşımlarıyla Viyana Operası'nın tanınmış mezzo sopranolarından Adrineh Simonian'a, doğumlarının iki yüzüncü yılını kutlayan Verdi ve Wagner aryalarında eşlik edecek.  

İzmir Barok, 27. Uluslararası Festivali'nin yeni mekânlarından birinde, kentin atar damarı Kemeraltı'da, Barok müziğin önde gelen isimlerinden Hille Perl ve Lee Santana'yla çok özel bir repertuvar seslendirecek. Viyola da Gamba, barok keman, barok flüt ve lut gibi dönem çalgılarıyla başarılı konserler veren topluluk, İzmir Festivali'ne farklı bir renk katacak. Konser 11 Temmuz saat 21.30'da Abacıoğlu Hanı'nda izlenebilir.

27. Uluslararası İzmir Festivali büyüleyici mekânlarından biri olan Celsus Kütüphanesi'nde Polonya'nın klasik müzik dünyasına armağan ettiği genç topluluk Apollon Musagète Quartet konseriyle sona erecek. CMS'nin katkılarıyla 16 Temmuz 2013 Salı günü saat 21.30'da yapılacak konserde Krzysztof Penderecki, Josef Suk ve Felix Mendelshonn'un eserleri seslendirilecek.

Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı ve Konak Belediyesi'nin destekleri, Eczacıbaşı Topluluğu'nun ana sponsorluğu, Borsa İstanbul ve CMB'nin program sponsorluğu, Goethe Enstitüsü İzmir, İstanbul Polonya Başkonsolosluğu, Adam Mickiewicz Enstitüsü ile İzmir Polonya Fahri Konsolosluğu işbirliği ile düzenlenen 27. Uluslararası İzmir Festivali'nin biletleri Biletix gişelerinden alınabilir. 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20