HABER

4. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Haliç Kongre Merkezi'nde

24.06.2013


Paylaş:

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İstanbul'un tarihsel mekanlarıyla bütünleşen '4.Uluslararası İstanbul Opera Festivali' Giuseppe Verdi'nin Rigoletto Operası ile Haliç Kongre Merkezi'nde...   


Her yıl dünya operalarının seçkin yapıtlarını sanatseverlerle buluşturan Uluslararası İstanbul Opera Festivali, bu yıl 25 Haziran - 8 Temmuz 2013 tarihleri arasında organize ediliyor. Türkiye'nin kültür ve sanat yaşamına destek vermek amacıyla düzenlenen organizasyon bu yıl yine kentin tarihi dokusuna uygun mekanlarda izleyicisiyle buluşuyor.   

İstanbul'un deniz kenarındaki tek kongre merkezi olarak, hizmet kalitesi, profesyonel ekibi, her türlü ulusal ve uluslararası etkinliğe uygun yapısıyla eşsiz bir mekan alternatifi sunan Haliç Kongre Merkezi, organizasyonun ruhuna uygun konseptiyle, festivalin gerçekleştirileceği mekanlardan biri olarak sanatseverlere kapılarını açıyor.    

İtalyan Operası ekolünden gelen, tüm dünyada eserleri en çok sahnelenen opera bestecileri arasında yer alan Giuseppe Verdi'nin, Rigoletto Operası 25 Haziran Salı günü Haliç Kongre Merkezi - Haliç Auditorium'da sahnelenecek. Metropolitan Opera ve Covent Garden gibi büyük operalarda sahne almış dünya çapındaki ünlü sanatçı Ekaterina Siurina da Rigoletto Operası'nda Gilda rolü ile izleyenlerin karşısına çıkacak. Yerli-yabancı sanatseverlerin ve yabancı konuk sanatçıların ağırlanacağı organizasyonun, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatması bekleniyor.   

Denizbank'ın katkılarıyla düzenlenen festivalin biletleri MyBilet tarafından satışa sunuluyor. 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20