HABER

Özgür Aydın yeniden Karşıyaka'da…

24.11.2013


Paylaş:

Geçtiğimiz sezon başlayan ve büyük ilgi gören dünyanın en ünlü piyanistlerinin yer aldığı, 'Viyana Klasikleri Piyano Resitaller Dizisi'nin dördüncüsü, daha önce Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi'nde çok başarılı konser veren ve özlenen piyanist Özgür Aydın ile 02 Aralık 2013 Pazartesi günü saat 20.00'de gerçekleşecek. 


Sanatçı bu dizi çerçevesinde Haydn, Mozart ve Beethoven'in piyano sonatlarını seslendirecek. Dünyanın çeşitli sanat merkezlerinde resital ve konser gerçekleştiren, konçerto ve solo piyano yapıtlarına incelik ve derinlik katan yorumu ile ülkemizin yetiştirdiği önemli piyanistlerden olan Özgür Aydın, yaptığımız görüşmede Karşıyaka ve ülkemizin müzik sanatı adına önemli bir seri olan 'Viyana Klasikleri Piyano Resital Dizisi'nde yer almaktan mutluluk duyduğunu ayrıca Karşıyakalı sanatseverlerle tekrar buluşacağı için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.  

Müzik dünyasının en önemli yarışmalarından biri sayılan ARD Münih Uluslararası Piyano Yarışması'nı kazanarak yurt dışına açılan piyanistimiz Özgür Aydın, 2013 yılında Andante Dergisi tarafından dördüncüsü düzenlenen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Piyanist' unvanıyla taçlandırılmıştı. İzmir Aliağa kökenli olan sanatçı çalışmalarını Berlin'de sürdürmektedir.  

Viyana Klasikleri Okulu temsilcilerinin piyano yapıtlarını Özgür Aydın'dan dinlemek isteyen sanatseverler resital davetiyelerini Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi'nden ve Belediye Kültür Müdürlüğü'nden edinebilir.   

Telefon: 0 232 330 6404

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20