HABER

26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları'nda Sanat Uzun Hayat Kısa!

11.02.2014


Paylaş:

26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları'nda Sanat Uzun Hayat Kısa! Mart ayı boyunca devam edecek olan ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, Salı suarelerinde sezonun sevilen oyunların seyirciyle buluşturmaya devam ediyor.

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyircisiyle bir araya getiren 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, Mart ayında da yeni sezon oyunlarının yanında, geçmiş sezonların ilgi gören eserlerini ağırlayacak.

4 Mart Salı akşamı Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi'nde açılışı gerçekleştirilecek 'İkinci Göz' sergisi ile Mart ayı etkinlikleri başlayacak. Laleper Aytek ve Ahu Antmen'in küratörlüğünü üstlendiği, Türkiye'nin ilk kadın savaş muhabiri Semiha Es anısına günümüz kadın fotoğrafçılarının eserlerini Es'in fotoğraflarıyla bir araya getiren 'İkinci Göz' sergisinin açılışının ardından, Dostlar Tiyatrosu'nun 'Yaşamaya Dair' oyunu perde diyecek.

Mart boyunca da Salı suarelerinin buluşma noktası olacak 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, Tiyatro Gerçek'ten 'Savunma', İstanbul Devlet Tiyatrosu'ndan 'Hamlet' ve Pürtelaş'ın 'Savaş' oyunlarını ağırlayacak.

25 Mart'ta sona erecek olan 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, 'Sanat uzun, hayat kısa' sloganıyla, 12 etkinlikte, 52 sanatçıyı ağırlıyor. Program için facebook.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20