HABER

İdil Biret piyano resitali… Bebekler ölmesin, sağlıklı yaşasın!

14.03.2014


Paylaş:

Amacı Türkiye'deki yüksek bebek ölüm oranını önlemek ve yaşatılanların da beyin özürsüz kurtulmasını sağlamak olan Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı,(annevebebek.org) 1993 yılında Prof.Müyesser Tuncer ve 6 öğretim üyesi tarafından kurulmuştur.

Vakfımız, bebek ölümlerinin azaltılmasında eğitimin çok önemli olduğuna inanmaktadır. Çeşitli üniversitelerimizde görevli veVakfımızın bünyesinde çalışan neonatoloji uzmanı 45 öğretim üyesiyle genç doktorlarımıza , hemşirelerimize ve annelere bu dalla ilgili eğitimler düzenleyerek, sağlık hizmetlerinin çağdaş düzeye çıkarılmasına çalışmaktadır.

Ayrıca çeşitli hastanelerimizin yenidoğan yoğun bakım üniteleri için özel cihazlar alarak eksiklikleri tamamlamaya çalışmaktadır.Vakıf 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'ni tamamen yenilemiştir.

Vakfımızın yaptığı hizmetler ülkemizin duyarlı halkının bağışları ve gönüllü üyelerimizin katkılarıyla gerçekleştirmektedir.

Bu kapsamda, Uluslararası gururumuz, Devlet Sanatçısı İDIL BİRET , 26 MART 2014 te CKM(Caddebostan Kültür Merkezi) Büyük Salonda Saat 20.00 de vereceği piyano resitalinin tüm gelirini Anne ve Bebek Sağlığı Vakfına bağışlayacaktır.

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20