HABER

11. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 12 Temmuz Cumartesi akşamı Gülsin Onay konseriyle açılıyor

04.07.2014


Paylaş:

Gümüşlük'ün yaz akşamları 11 yıldır dünyaca meşhur klasik müzik sanatçılarının notalarıyla olağanüstü bir atmosfere bürünüyor. Bu yıl da festivalde enstrümanlarında virtüözlüğü yakalamış sanatçılar festivalin eşsiz mekanı Koyunbaba Antik Taş Ocağı'nda birer konser verecek.

12 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek festival, meşhur Rus piyanist Ilya Itin, Fransız piyano üstadı Jean-Bernard Pommier, keman sanatçısı Olga Martinova, obua sanatçısı Celine Moinet, fagotçu Rui Lopez, Trio Milhaud, soprano Çimen Seymen, dünyaca ünlü piyanistimiz Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve daha bir çok ünlü ismi konuk edecek.

Festival bünyesinde her yıl düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisi'nde ise bu yıl 14 Temmuz – 21 Temmuz tarihleri arasında Elif Şahin; 22 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında festival konukları Kemal Gekic, Ilya Itin, Gülsin Onay ve Jean-Bernard Pommier'ın katılımlarıyla piyano masterclass'ı gerçekleşecek. 3 – 9 Ağustos tarihleri arasında ise Olga Martinova genç yeteneklere keman masterclass'ı verecek.  

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20