HABER

15. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, ikinci gününde Evren Kutlay ile İncesaz'ın "Osmanlı Sarayı'nda Piyano' konseriyle devam ediyor

07.11.2014


Paylaş:

Gürer Aykal’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Antalya Piyano Festivali dün gece (7 Kasım) Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde “Türk Eserleri Gecesi” konseriyle başladı. AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleşen, Antalyalı müzikseverlere Türk bestecilerin eserlerinin sunulduğu açılış konseri, genç besteci Onur Nurcan’ın lirik eseri “Fantasia” oldu. Gürer Aykal’ın şefliğinde Antalya Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği ikinci eser “Çeşmebaşı Suiti” ile devam eden geceye ilgi büyüktü. Gece Çaykovski Konservatuvarı diplomalı, sayısız ödül sahibi Gökhan Aybulus’un Ulvi Cemal Erkin’in 1. Piyano Konçertosu’nu yorumlamasıyla devam etti. 

8 Kasım Cumartesi akşamı ise, başarılı müzikolog ve piyanist Evren Kutlay ile bugüne dek yayınladığı dokuz albümü ile büyük beğeni toplayan İncesaz topluluğunun vereceği “Osmanlı Sarayı’nda Piyano” konseriyle festival devam edecek. Evren Kutlay’ın Semplice Quartet eşliğinde Osmanlı Sarayı’ndan Avrupai esintileri seslendireceği konser, sultan müziklerine İncesaz’ın da eşlik etmesiyle devam edecek. Konserin ikinci yarısında ise roller değişecek ve bu kez, rafine Türk ezgilerine hayat verecek olan İncesaz’a, Evren Kutlay eşlik edecek. Konser, İncesaz’ın kendi repertuvarlarından bir seçki ile son bulacak.

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20