HABER

Klasik müzik Derginiz Andante'nin Aralık Sayısı Çıktı!

28.01.2015


Paylaş:

Birçoğunuz bu satırları okuduğunuz sırada, dergimizin beşinci kez düzenlediği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri töreni ve gala konseri sona ermiş olacak. 4 Aralık Perşembe akşamı, İstanbul Tepebaşı’nda bulunan Pera Palas Hotel Jumeirah’ın Balo Salonu’nda ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği yetenekli ve başarılı klasik müzik sanatçıları ve toplulukları ile etkinlik organizatörleri ödüllerini almış olacaklar. Bugüne kadar Sütlüce’deki Rahmi Koç Müzesi’nin sıcak ve etkileyici ortamında gerçekleştirdiğimiz ve her yıl büyük bir ilgiyle karşılanan ödül törenimizi bu yıl Pera Palas’ın benzersiz tarihi atmosferine taşımaya karar verdik. Törenden görüntüleri önümüzdeki sayıda sizlerle paylaşacağız. Her biri çok seçkin 100 kişilik jüri heyetimiz tarafından bu yıl ödüle değer görülen sanatçılarımız üzerine yazılar içeren, beşinci yıla özel olarak tasarladığımız yayınımız da önümüzdeki ay Andante’yle birlikte edinilebilecek. Bilenler bilir, bu yılın başlarından beri, Türkiye’nin sevilen belgesel kanalı İZ TV’de yayınlanmakta olan Batı’ya Yolculuk adlı  belgesel serisinde, büyük besteciler ve onların iz bıraktıkları şehirleri mercek altına alıyorum. Mozart-Salzburg ile başlayan yolculuğumuz J.S.Bach-Leipzig’e ayrılan bölüm ile sürdü. 26 Kasım’da ilk kez yayınlanan Beethoven-Bonn ise Batı’ya Yolculuk’un üçüncü bölümüydü. İZ TV belgesellerini aynı ay içinde birkaç kez izleyebiliyorsunuz. Programlarımızın yayın tarihlerini öğrenmek için www.iztv.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli.
 
Dergimizin Ekim sayısından itibaren kazandığı dinamizmi pek çok okurumuz memnuniyetle karşıladı. Cesaret verici çok sayıda tebrik ve takdir mesajı aldık, hala da alıyoruz. Genişleyen yazı işleri kadromuzla artık daha fazla yere yetişebiliyor, sizler için her ay daha geniş içerikler oluşturabiliyoruz. Bu süreçte okurlarımızın istikrarlı ilgisi ve desteği her zamanki gibi büyük önem taşıyor. İçerik, satış, abonelik, dağıtım, reklam... Bunların hepsi birbirine bağlı bileşenler. Biri eksik kalırsa diğerleri de tökezliyor. Bir gerçeği tüm okurlarımızın bilmesini istiyorum. Bizler Andante’de her ay sizlere bir öncekinden daha iyi bir içerik sunmak için canımızı dişimize takmış çalışıyoruz. Sizler de lütfen bizlerden desteğinizi esirgemeyiniz. Andante’nin daha çok duyulması, okunması, satılması için sizler de lütfen elinizden geleni yapınız. Önümüz yılbaşı. Sevdiklerinize vereceğiniz armağanların arasında Andante aboneliği de olsa ne iyi olurdu! Unutmayınız ki, her sayısı özenle saklanıp korunan bir dergi olan Andante kalıcı bir armağan olacaktır.
 
Son birkaç sayıdır sizlere duyurduğumuz yeni internet portalımızdaki çalışmalar artık son safhaya gelmiş bulunuyor. Önümüzdeki ay okurlarımıza internet üzerinden ilk e-dergimizi okutabileceğimizi umuyorum. Bu sayede abonelerimiz, kendilerine vereceğimiz bir şifre sayesinde, yeni sayımızın sayfalarını, o ayın başından da önce, bir önceki ayın 28’i, 29’u gibi internet üzerinden çevirmeye başlayabilecekler. Yeri gelmişken söylemeliyim ki, aslında Andante’nin her sayısı o ayın sonu gelmeden tamamlanmış oluyor ama hayli zaman alan baskı ve dağıtım süreçleri dergimizin okurların eline geçtiği süreyi uzatıyor. Tüm okurlarımızın, bu süreci daha da geriye çekmek için var gücümüzle çalıştığımızı bilmesini istiyorum. Nasıl olsa e-dergiyi ayın 1’inden önce okutabiliyoruz diye düşünüp, basılı Andante’nin okurlarına daha geç ulaşmasına göz yumacağımız sanılmasın. Bu arada, abone olmak istemeyen ama tek sayı satın almak isteyenler için de bu sistemin tek e-dergi satışını mümkün kıldığını hatırlatayım. 
 
Tüm okurlarımızın, sevdikleriyle birlikte güle oynaya eğlenecekleri bir yılsonu geçirmelerini dilerim! 2015’in 2014’ten çok daha güzel geçecek bir yıl olması temennisiyle...

 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20