NOTACİNİ AYIN GENÇ MÜZİSYENİNİ SUNAR

Emre Sihan Kaleli

22.02.2015


Paylaş:

Kısa süre önce Gargonza Sanat Ödülü 2015’in kazananlarından biri olduğu açıklanan Emre Sihan Kaleli, kazandığı ödülün kendisi için ifade ettiği anlamı ve kariyerine yapacağı katkılar üzerine görüşlerini paylaşıyor: 
 
''Öncelikle benim için büyük bir sürpriz oldu, zira Gargonza sanatçılar tarafından başvurulup sonucu beklenen bir ödül değil; kazananları, alanlarında uzman ve tanınmış dört küratör tarafından belirleniyorlar. Bestecilik, görsel sanatlar, mimari ve edebiyat dallarında verilen ödül için benim ismimin Heinz Holliger tarafından önerildiği belirtildi. Çalışmalarımın Holliger gibi bir usta tarafından takdir edilmesi son derece onur verici. Bunun yanında, üç ay süresince Toskana Vadisi’ndeki Gargonza Kalesi’nde diğer kazanan sanatçılarla birlikte ikamet etmem için sağlanan cömert bir burs var. Bu anlamda ödülü hem Gargonza Kalesi ve çevresindeki ideal koşullar içerisinde kendi müzik üretimime odaklanmak, hem de diğer disiplinlerde çalışan sanatçılarla yakın ve sürekli etkileşimde bulunarak kendime yeni ufuklar aralamak imkânı sunulan bir ‘art residency’ olarak anlayabiliriz. Yine, seçilen sanatçıları ve çalışmalarını tanıtmak amacıyla Almanya ve İtalya’da gerçekleşecek birtakım etkinlikler var.

Sonuç olarak, ödül benim için şimdiye kadarki çalışmalarımın onore edilmesi, Gargonza bursiyeri olarak edineceğim yeni sanatsal deneyimler ve kariyerime yapacağı katkılar bakımından oldukça değerli ve heyecan verici.''
 
 

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20