HABER

3. Uluslararası Şan Yarışmasına geri sayım

11.04.2015


Paylaş:

Sedat Gürel - Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Şan Yarışması 2 etaptan oluşacak. İlk etap olan yarı finaller Viyana ve İstanbul olmak üzere iki ayrı şehirde düzenlenecek. Viyana’daki yarı finaller 20 Nisan 2015’te, İstanbul İtalyan Kültür Merkezi’ndeki yarı finaller ise 30 Nisan 2015’te gerçekleşecek.

Viyana’daki yarı finallerde Dr. Adrian Hollaender, Prof. Ariane Hollaender-Calix, orkestra şefi Niels Muus, orkestra şefi Michael Halasz ve Prof. Güzin Gürel; İstanbul’daki yarı finallerde ise yine Dr. Adrian Hollaender, Prof. Ariane Hollaender-Calix ve Prof. Güzin Gürel, ayrıca Suat Arıkan, orkestra şefi Antonio Pirolli ve de Köln, Vlaamse ve Salzburg operalarından üç temsilci (sırasıyla Dr. Birgit Meyer, Jochen Breiholz, Katrin König) jüri üyesi olarak yer alacak.

3 Mayıs 2015 günü Süreyya operasında gerçekleşecek final yarışmasının ardıdan akşam saat 8’de yine aynı mekânda seyirciye açık bir ödül töreni ve geçen yarışmanın birincisi Deniz Yetim’in vereceği bir konser tertiplenecek. Yarışmacılara piyanoda Barış Büyükyıldırım eşlik edecek. Final yarışmasının saatleri Sedat Gürel - Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı tarafından duyurulacak.

İstanbul, Ankara ve İzmir’den başvuran katılımcılar arasından şimdiye kadar 25 aday belirlendi. Yarı finaller öncesi Andante’ye konuşan yarışmanın başkanı Prof. Güzin Gürel Türkiye’deki şan hocalarına yaşları küçük de olsa öğrencilerini bu tür yarışmalara katılmaya teşvik etmeleri konusunda çağrıda bulundu. Özellikle de kariyerinin başındaki genç sesler için böylesi yarışmalar insan karşısına çıkmaya alışmak açısından eşssiz bir fırsat sunuyor, diye özellikle altını çizdi.
 

2. Uluslararası Şan Yarışması'nın birincisi Deniz Yetim

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20