HABER

Son bir ay

01.05.2015


Paylaş:

17. Siemens Opera Yarışması’na Başvurular için Son Bir Ay
 
Opera sanatına gönül veren sanatçılara dünya sahnelerinin kapısını aralayan Siemens Opera Yarışması için başvurular devam ediyor. 17. yılında sanatseverlerle buluşan Siemens Opera Yarışması için son başvuru tarihi 5 Haziran. 9 -11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan elemelerin ardından yarışmanın kazananları 12 Haziran akşamı düzenlenecek törende açıklanacak.
 
Türkiye’nin opera alanındaki ilk ulusal yarışması olan Siemens Opera Yarışması, bu yıl da perdelerini sanatseverler için açıyor. Profesyonel opera sanatçısı olsun olmasın, kendine güvenen her opera severin katılabileceği yarışmanın başvuruları www.siemens.com.tr/opera adresli internet sayfası üzerinden 5 Haziran’a kadar devam edecek.
 
Ön elemelerin 9 Haziran’da olacağı yarışmada, yarı final 10 Haziran’da, final ise 11 Haziran’da gerçekleştirilecek. Yarışma kapsamında dereceye girenler ise 12 Haziran Cuma günü düzenlenecek olan törende açıklanacak.
 
Siemens Opera Yarışması’nda dereceye girenler, başarıları ile dünya sahnelerinde yer alma fırsatı yakalayacak olmanın yanında, çeşitli ödüller de kazanacak. Yarışmanın birincisi Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 4 aylık Almanca bursunun sahibi olacak. Yarışmanın ikincisi Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 1 yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu kazanırken, yarışmanın üçüncüsü ise Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi'nde 6 haftalık yaz bursuna katılma fırsatını elde edecek.
 
Operanın Önemli İsimleri Jüri Koltuğunda
17. Siemens Opera Yarışması’nda Prof. Dr. Yekta Kara’nın başkanlığındaki jüride, Salzburg Devlet Operası Genel Müdürü Carl Philip von Maldeghem, Nürnberg Operası Genel Müdürü Peter Theiler ve Karlsruhe Operası Genel Müdürü Peter Spuhler yer alıyor.
 
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20