SÖYLEŞİ

SAY HELLO TO MUSIC PROJESİ BAŞLIYOR

01.09.2015


Paylaş:

SAY HELLO TO MUSIC

MÜZİĞE SELAM SÖYLE
 
Gerçek müzik dostluğu söyleşileri
Her hafta süpriz bir video ile…

Klasik müzik sanatçısı olmak kolay bir süreç değil. Hele ki o hayatı sürdürmek ayrı bir meşakkatli iş. Çılgın bir çalışma temposu, o şehirden bu şehre, o ülkeden bu ülkeye yorucu bir maraton… Evet ellerinde yetenekleri, ustalıkları ve başarıları var. Hem de bol bol.
 
Ama yine böylesine bol bol sahip oldukları bir şey var ki, aslında çaresizce hasretini çekiyorlar. Bu şey ne mi?
 
Arkadaşları!
 
Bu arkadaşlara sosyal ağlar ya da çevirim-içi görüntülü arama yapan programlarla ulaşmak elbette çok kolay. Ancak tüm o deli koşturmacanın içinde kaç müzisyen eski müzisyen arkadaşlarını görme imkânı bulabiliyor? Halbuki onlarla zamanında ne de çok şey paylaşmış, belki de müzikal kimliklerinin temellerini onlarla birlikte atmışlarıdı
 
Biraz şansları varsa, bir konser turnesinde karşılaşabilir ya da birbirlerine sosyal medyadan iki üç harf yazıp bir “beğenme” butonuna basabilirler. Peki birbirlerini en son ne zaman gerçekten görebilmişlerdi?
 
Aşağı linkleri gelecek videolarda, bu soruya şaşırtıcı yanıtlar alacaksınız!

Kabul etmeliyiz ki, çoğu zaman söyleşiler –esas amaçları müzikseverleri sanatçılar hakkında bilgilendirmek olsa da– kariyer ve konser bileti satışlarını yükseltme endişesi güdebiliyor. Bu yüzden de sohbet oto kontrol ve temkinli ezbere cümlelerle kısıtlanabiliyor.
 
Ancak SAY HELLO TO MUSIC (MÜZİĞE SELAM SÖYLE) projesine ait aşağıdaki videolarda, klasik müzik sanatçılarını çok farklı halleriyle karşınızda bulacaksınız.
 
SAY HELLO TO MUSIC projesi kapsamında kayda aldığım minik mütevazı videolarda, bu değerli müzik insanlarının eski bir müzisyen dostlarından sürpriz bir mesaj alınca sevinç ve hayretle çarpan kalplerini yüzlerinden okuyabilceksiniz. Ve onların geri selam söylerkenki duygularını paylaşacaksınız.

Bu kişiler kâh evlerinde gündelik kıyafetleri içinde oturuyor, kâh bir festivalde konsere çıkmadan önce prova yapıyor olacak. Belki İstanbul’a gelmek için bavullarını hazırlıyor, belki de yılın en yapışkan gribine yakalanmış kanepede uzanıyor olacaklar.
 Proje nasıl mı işliyor?
Burada çeşitli video zincirlerimiz olacak. Her zincir bir müzisyenin çok özlediği başka bir müzisyen arkadaşına selam söylemesi ile başlayacak. Selam söylenen arkadaş geri selam söyleyecek ve yeni bir arkadaş seçip, o da ona selam söyleyecek. Böylece zincir yeni videolar eklenerek halka halka uzayacak.
 
Her hafta bir selam videosu ve ona gelen cevabı yayınlanacak. Her videonun öncesinde kısa bir tanıtıcı yazı, altında ise belge, fotoğraf ve video gibi sohbet edilen konularla ilgili tadımlık malzemeler yer alacak.
 
Amacım SAY HELLO TO MUSIC projesi ile tüm dünyayı saran gerçek bir müzik dostluğu ağını yeniden inşa etmek ve bu sayfalarda ışıldamasını sağlamak.

Ayrıca buradan Andante dergisine ve Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bali’ye dergi portalında bu projeye kucak açtıkları için can-ı gönülden teşekkür etmek istiyorum.

Ve son olarak, bu ağın oluşmasına yüreklerini, anılarını ve umutlarını koyarak katkıda bulunan / bulunacak olan tüm müzisyenlere ve attığım her adımda yanımda olan eski dostum Münire Bozdemir'e sonsuz teşekkürlerimi yolluyorum.


Müzikle ve sevgiyle kalın…
 
Sanat Deliorman 


1. ZİNCİRİ İZLE
http://www.andante.com.tr/tr/6103/Say-Hello-To-Music-Project-Arkadaslik-Zinciri-1

2. ZİNCİRİ İZLE
http://www.andante.com.tr/tr/6432/Say-Hello-To-Music-Project-Arkadaslik-Zinciri-2

FOR ENGLISH
http://www.andante.com.tr/en/6080/Say-Hello-To-Music-Project-Takes-Start

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20