HABER

Macondo Oda Müziği Topluluğu ilk kez Türkiye'de

24.11.2015


Paylaş:

Macondo Oda Müziği Topluluğu (Macondo Chamber Players), klasik müzikte yenilikçi tutumlarıyla, Kolombiya’nın günümüzdeki önemli temsilcilerindendir. Kemancı Jose Romero ve Piyanist Carlos Vargas tarafından, 2012 yılında kurulan topluluk aynı zamanda Latin Amerika’nın önde gelen gruplarındandır. Yaylı sazlar dörtlüsü ile piyanodan oluşan Macondo, dünyanın tanınmış müzisyenleriyle birlikte gençlere yönelik uluslararası projelerde yer almaktadır.
 
Macondo Oda Müziği Topluluğu, farklı disiplinlerden müzisyenlerle birlikte, geniş bir repertuvarla önemli konserlere de imza atmaktadır. Bu konserlerde klasik eserler dışında daha az bilinen Latin Amerika, folk, klasik ve popüler müzik eserlerinden de örnekler vermektedir.
 
Topluluk müzisyenleri başta sosyal projeler olmak üzere birçok eğitim konserleri de vermektedirler. Grup, toplumun nispeten yoksul kesimlerinden gelen genç insanlarla eğitim amaçlı birçok proje de bulunmayı misyon edinmiştir.
 
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı , Çankaya Belediyesi ve Kolombiya Büyükelçiliği’nin işbirliğiyle düzenlenen 12 Aralık 2015, Cumartesi günü, saat akşam 8’de, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Konferans Salonu’nda gerçekleşecek, Türkiye’deki ilk konserinde topluluk, Antonin Dvorak’dan Terzetto, W. A. Mozart’tan bir piyanolu dörtlüsü, Johannes Brahms’tan bir piyano beşlisi yorumlayacak.
 
Girişler ücretsizdir.
Detaylı bilgi için aşağıdaki linkten de faydalanabilirsiniz.
http://www.macondochamberplayers.org/
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20