HABER

Pagagnini Topluluğu ve İstanbulnâme TİM Show Center'da

09.02.2016


Paylaş:

TİM Show Center’da her zevke her yaşa göre Şubat etkinlikleri sizleri bekliyor

Her zaman, birbirinden farklı sanat etkinliklerini programına alan Tim (Türker İnanoğlu Maslak) Show Center Şubat ayında, yine her zevke ve yaşa uygun etkinliklerle seyircisini karşılıyor.
 
Fantastik öykü Peter Pan ve yine çocukların pek sevdiği Cinderella, hepsi birbirinden yetenekli buz patencilerinin renkli kostümleriyle yer alacağı, Buzda Dans tasarımıyla minik seyircilerin karşısına çıkacak.
 
Eğlenceli bir topluluk: Pagagnini
Klasik müzik tarihinde “şeytan lakabıyla “ anılan keman virtüozu Paganini’den esinlenen Pagagnini topluluğu, keman virtüozu Ara Malikian ve Yilana’nın eğlenceli yorumunu tek bir gösteride, klasik müziğe esprili dokunuşlar yaparak seyirciye sunuyor. Gösteri boyunca mizah zekâsıyla izleyici güldürürken, aynı zamanda coşkulu ve tempolu müzikle izleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti sunuyor.
 
1991 yılında kurulan topluluk, grubun yaratıcıları Yilana ve Malikian’la Thomas Potiron, Eduardo Ortega ve Gartxot Otiz’den oluşuyor. Programlarında Paganini, Mozart, Chopin, Boccherini, De Falla, Sarasate gibi klasik müzik bestecilerinin eserlerinin yanında rock ve folk müziği de yer alıyor. Konser 20 Şubat 2016'da gerçekleşecek.
 
Ve İstanbulnâme
Yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği İstanbulnâme müzikali, 8 kişilik orkestra eşliği, 50 kişilik dev kadrosu, dekoru, kostümleri ve müzikleriyle seyircileri bir zamanların İstanbul’una götürüyor ve tam bir nostalji yaşatıyor. Müzikalde olaylar eski İstanbul sokaklarında geçiyor. Aynı mahallede oturan meyhaneci Agop, güzel kızı Angel, kabadayı Ali, Madam Eleni gibi farklı kültürel kimliklerin yaşamları çevresinde gelişen olaylarla, arka fonda Pera-Beyoğlu ve kozmopolit yapısıyla “Eski İstanbul”u günümüze getiriyor.

Müzikalin başrollerini Nükhet Duru, Caner Cindoruk, Pelin Akil, Cezmi Baskın, Ozan Çobanoğlu, Melda Gür, Kayhan Yıldızoğlu, Selçuk Borak, Murat İpek, Yiğit Yapıcı ve Ezgi Erol paylaşıyorlar.
 
23 Ocak 2016’dan itibaren gösterime giren müzikal 13 ve 18 Şubat tarihlerinde de sahnelenecek.


 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20