HABER

5. Uluslararası Bakü Müzik Akademisi Yarışması'ndan bir ödül

07.05.2016


Paylaş:

1999 Ankara doğumlu genç piyano öğrencisi Nihan Ulutan geçtiğimiz nisan ayında, 5. Uluslararası Bakü Müzik Akademisi Yarışması’nda 20 piyanist arasından finale kalarak 3.’lük ödülüne layık görüldü. Yarışmanın yaşça en küçük yarışmacısı olan Nihan Ulutan’ın jürisinde piyanist-besteci, profesör Yegane Axundova ve Bakü Müzik Akademisi’nin piyano bölüm başkanı piyanist Nermina Quliyeva bulunuyordu. Ulutan yarışma sonunda Azerbaycan TV’de canlı olarak yayınlanan Gala Konseri’nde sahneye çıktı.
 
Ulutan Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Fakültesi Müzik Sanatları İlköğretim Okulu’nda Gamze Kırtıl, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndaysa Sanem Berkalp’in öğrencisi olmuş; piyano eğitimi süresince İdil Biret, Ayşegül Sarıca, Misha Dacic, Joseph Paratore ve Pamela Mia Paul gibi isimlerle çalışma imkânı bulmuştu.
 
2015 yılında, jürisinde İdil Biret, Profesör Selçuk Gündemir, Özgür Aydın, Ferhan ve Ferzan Önder’in bulunduğu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı 2. Ulusal Piyano Yarışması’ndaysa  14-17 yaş kategorisinde 3.’lük ödülüne layık görülmüştü. Ulutan Hacettepe’de Sanem Berkalp’in öğrencisi olarak çalışmalarına devam etmekte.
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20