HABER

Klasik Keyifler diyor ki...

19.06.2016


Paylaş:

Klasik Keyifler Haziran sonunda, yeni bir üyelik kampanyasının başlangıcı olarak Çengelköy 'de 6 konserden oluşan bir konser serisi düzenliyor. Bu kampanya Eylül ’16 sonuna kadar sürecek, yani dahası da var, bizden haber bekleyin…  
 
Konserler klasik müzikten, jazz'a ve halk müziği düzenlemelerine kadar farklı gruplar tarafından gerçekleştirilecek.  
 
Bu konser serisindeki amaç, Çengelköy'de ve İstanbulda yeni seyircilere, yeni dernek üyelerine, KK dostlarına ve desteklere (sponsorluklara) ulaşmak.  Tanıtım amaçlı bu konserler ücretsiz, müzisyenler de karşılık beklemeden çalacaklar.                        
 
Bu arada KK nedir? KK müzik yapar. Konserler, Festivaller, Atölyeler, Seminerler, Ustalık Sınıfları, Dersler, vs, kısaca müzikle ilgili keyifli bir sürü şey, ama KK yeni başlayanlar için klasik bir müzik okulu değildir, ileri seviye müzisyenleri biraraya getirmek için oluşmuş bir dernektir. 6 Yıldır 'Klasik Keyifler Kapadokya Müzik Festivali’ni; ‘Çengel Konserleri ve Atölyeleri’ni; daha önce Türkiyede hiç yapılmamış ‘Besteciler Kazanı’ gibi atölyeleri gerçekleştirmiştir. ‘2015’de  Donizetti Yarışmasında yılın ‘En İyi Klasik Müzik Etkinlikleri’ ödülünü kazanmıştır.   
 
Bütün bunlar devlet desteği ve büyük sponsorlar olmaksızın sadece KK'ye yapılan küçük destekler ve gönüllü katılımcılar ile mümkün oldu. Tabi bunun için bir alt yapı, olanaklar ve özverili ön çalışmalar lazım. Bu da dernek üyelerinin ve KK dostlarının (dernek üyesi olmak istemeyenler) ufak aidatları ile karşılanıyor, ancak henüz sabit masrafları dahi karşılamaya yetemiyor. Çengelköy merkezindeki dairemizi bu işe vakfettik ve dernek kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar mali olarak desteklemeye niyetlendik. Ancak kaynaklarımız tükendi.  
 
Yukardan bir büyük patronun lütfunu aramaktansa, tabandan gelen ufak, kimseyi sarsmayacak ama çok sayıda destek ile bu işi sürdürmek amacımız. Hadefimiz Eylül sonuna kadar aidatlarını düzenli ödeyen üye/KK Dostu sayısını 500’e ulaştırmak.   
 
İşte bu sebepten Haziran sonu ve Temmuz başında, Çengelköy KK Derneği’nde, bu konser serisi ile başlayarak derneğin sıcacık ortamında sizleri kaliteli müzikle buluşturmayı, derneğimizin yaptıklarına ve ihtiyaçlarına tanıklık etmenizi bekliyoruz. Sonrası size kalmış.  
 
Bu arada, haberiniz olsun, üyelerimiz (ya da KK Dostları) konserlere, festival turlarına, ve seminerlere %50’ye varan indirimler ile katılıyorlar… Bu konser serisinde, KK'yi merak eden, desteklemek ve/veya bir parçası olmak isteyen, ya da sadece müziği yaşamak isteyen herkesle, Boğazın bu yakasında da, trafikle boğuşup Taksim’e ya da Modaya gitmek zorunda kalmadan, müzisyenler ile kişisel olarak da kaynaşabileceğiniz konserlerimizde ve sonrasında buluşmak ve ‘keyfi’ paylaşmak dileğiyle…  
 
Üyelik ya da KK Dostu olmak için detaylar web sitemizde ve facebook sayfamızda: 
 
www.kk-tr.org/uyelik-formu-bireysel.html 
 
www.facebook.com/KlasikKeyifler/

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20