HABER

Murat Karahan'a ufukta Viyana ve Amerika yolları gözüktü

07.03.2017


Paylaş:

Son yıllarda Moskova Bolşoy, Arena di Verona, Teatro Regio di Parma gibi prestijli opera kurumlarında sahnelenen operalarda rol alma başarısı gösteren ve hem sesi hem de yorumuyla övgülere boğulan uluslararası tenorumuz Murat Karahan yakında Viyanalı izleyicilerin de gönlünü fethetmeye hazırlanıyor. 21 ve 24 Kasım 2017 tarihlerinde Viyana Devlet Operası’nda (Wiener Staatsoper) sahnelenecek Puccini’nin Madam Butterfly operasında Pinkerton rolünü seslendirmek üzere kurumla anlaşma imzalayan Karahan opera dünyasının bu çok prestijli mabedinde ilk kez sahneye çıkacak.

Son olarak geçtiğimiz Ekim ayında İtalya’nın Parma şehrinde düzenlenen Verdi Festivali’nde sahnelenen Il Trovatore operasında Manrico rolünde sahneye çıkarak büyük övgü alan başarılı sanatçımız bu aydan itibaren Avrupa’nın belli başlı sahnelerine çıkmayı sürdürecek. Mart ayında Verona Operası’nda Mario Cavaradossi (Tosca) söyleyen Karahan Nisan ayında ise kendisine yurtdışında tanınma olanağı sağlayan Moskova Bolşoy Operası'nda konsertant olarak seslendirilecek olan Il Trovatore operasında Manrico rolünü söyleyecek.

Mayıs ayında Karahan'ı zorlu bir sınav bekliyor. Sanatçımız 17 Mayıs'ta Münih'teki dünyaca ünlü National Theater'da sahnelenecek Nabucco operasında Ismaele rolünü söyleyecek. Haziran ve Temmuz aylarında ise sanatçımız Napoli San Carlo Operası'nda Manon Lescaut (Des Grieux) ve Il Trovatore operalarında izlenecek.

Son birkaç yıl içinde uluslararası sahnelerin aranan sanatçılarından birine dönüşen opera yıldızımız, yaşayan en büyük opera sanatçılarından birinin radarına takılması sonucunda, yine bu yılın sonbaharında okyanus ötesine uzanıp ABD'nin en önemli opera kurumlarından birinde sahneye çıkacak olmanın heyecanını yaşıyor. Henüz imza aşamasında olduğu için bu ünlü kurumun ismini veremiyoruz ama gerçekleştiği takdirde Murat Karahan'ın ününü perçinlemekle kalmayıp sanatçımızın isminin Amerika kıtasında da duyulmasını sağlamasına kesin gözüyle bakılıyor bu önemli angajmanın.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20