HABER

Jubile konseriyle İstanbul'da

13.03.2017


Paylaş:


Tüm zamanların en büyük tenorlarından Jose Carreras, jubile konseriyle son defa Türkiye'de!..

Final World Tour kapsamında 3 Tenor'un efsanevi sesi Jose Carreras'ın jubile konseri 25 Mart 2017’de Ülker Sports Arena’da! Organizasyon 73 ve PIU Entertainment...

Huafon'un katkılarıyla Ülker Sports Arena’nın büyülü atmosferinde gerçekleşecek Jose Carreras’ın son Türkiye konserini sakın kaçırmayın. 
 

 

 
3 Tenors’un efsanevi ismi Jose Carreras, Final World Tour kapsamında son defa Türkiye’ye geliyor. 73 Organizasyon ve Piu Entertainment iş birliği ile gerçekleşecek konserde efsanevi tenora orkestra şefi Roberto Molinelli eşlik edecek ve soprano Simge Büyükedes konuk solist olarak yer alacak.
 
6 yaşındayken ünlü Amerikalı tenor Mario Lanza'ya hayranlığıyla müziğe ilgi duyan ve amatör bir bariton olan dedesi Salvador Coll'un desteğiyle piyano ve ses eğitimi alarak müzik hayatına merhaba diyen Jose Carreras, 8 yaşında konservatuvar eğitimine başladı. Ünlü tenor ilk sahnesini 11 yaşında Gran Teatre Del Liceu'da aldı. 1970'te Nabucco ve Lucrezia Borgia ile yaptığı çalışmalarla ses getiren ve 1971 yılında Parma'nın en prestijli yarışmalarından Voci Verdiane'yi kazandı.   
 
 
İlk kez İtalya'da sahne alarak müzik kariyerinde hızla ilerleyen Carreras, bu performansın ardından New York, San Francisco, Londra başta olmak üzere pek çok şehirde ünlü sopranolarla sahne alarak kısa sürede tanınırlık kazandı. Kariyerinin en muhteşem performansına Placido Domingo ve Luciano Pavarotti ile sahneye taşıdıkları "3 Tenors" konserleriyle yükselen Carreras, bu konserlerde yaklaşık 2 milyon seyirciye ulaştı. 

Bilet satın almak için tıklayınız

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20