HABER

23 Nisan'da 23 çocuk piyanist

14.04.2017


Paylaş:

İzmir Gaziemir’de, üç tarafı Çatalkaya Korusu ile çevrili, benzersiz doğası, konumu, konforu ve modern mimarisiyle dikkat çeken Aryom Koru projesi 23 Nisan’da İzmirlileri bekliyor.

 
Aryom Koru içerisinde Kültür ve Sanat Merkezi olarak faaliyet gösterecek olan Tanıtım ve Satış Merkezi’nde düzenlenecek olan resitalde Aras Deniz Sipahi Piyano Atölyesi 7 - 14 yaş grubu öğrencilerinden toplam 23 piyanist adayı, konuklara Beethoven, Mozart, Rahmaninov, Czerny ve Grieg gibi dünyaca ünlü bestecilerin yanı sıra; ünlü Türk besteci Ahmet Adnan Saygun'dan da eserler sergileyecek.
 
Hedeflerinin İzmir’de yaşam kalitesini yükseltmek ve katma değer yaratmak olduğunu aktaran Aryom İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Günday sanatı ve genç sanatçıları her zaman destekleyeceklerini vurguladı. Mustafa Günday konu ile ilgili olarak, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletinin ve tüm dünyanın geleceği olan çocuklara adadığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, 23 genç piyanistimizle birlikte anlamlı bir etkinlikle ve gelecekteki Aryom Kültür ve Sanat Merkezi’nde kutlayacağız. Daha güzel ve daha çağdaş bir Türkiye yolunda çocuklarımızın önemini çok iyi biliyoruz. Onlar, geleceğimizin ve yarınlarımızın en büyük güvencesi ” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti “Aryom Koru İzmir, grubumuzun prestij projesidir. Biz bu projeye öncelikle yer aldığı bölgeye ve sektöre örnek olması için en iyi şekilde inşa etmek adına büyük emek ve özveri gösteriyoruz. Bu etkinlikle çocuklarımız vasıtasıyla doğa ile sanatı buluşturuyoruz, Avrupa'da gelenekselleşmiş olan butik oda konserleri konseptini ülkemize taşıyarak, özellikle klasik müzik alanında İzmir Gaziemir’e zevkli ve seçkin bir kültür, sanat ve konser mekanı kazandırıyoruz." 
 
Tarih: 23 Nisan Pazar, 13:00
Yer: ”Aryom Koru Tanıtım ve Satış Merkezi’nde (Aryom Kültür ve Sanat Merkezi) 


Kaynak: Medya Ege

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20