HABER

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sizleri bekliyor

17.04.2017


Paylaş:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel olarak; Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) şef Orhun Orhon idaresinde bir konser verecek.

 

21 Nisan 2017 Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşek olan konserde, Adana Büyükşehir Belediyesi tiyatro sanatçısı Ergün Özfırıncı ise anlatıcı olarak konserde yer alacak.

 

Sergey Prokofiev’in Peter ve Kurt adlı eserinin seslendireceği konser, ÇDSO Çok Sesli Çocuk Korosu'nun, 23 Nisan Çocuk Bayramı ile özdeşleşmiş şarkılar ve marşlardan oluşan repertuvarı ile devam edecek.

 

 

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası

 

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 Ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan Orkestra, Çukurova Filarmoni Derneği'nin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir.

 

Bugün dışardan ek takviyelerle sanatçı sayısı 70'e ulaşan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, topluma klasik müzik sevgisi aşılamaktadır. Enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri veren Orkestra, uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20