HABER

Bach & Bahar

17.04.2017


Paylaş:

Bach&Bahar, birbirinden değerli sanatçıları Mayıs ayında İstanbul Deniz Müzesi'nde müzikseverlerle buluşturacak.

 

5, 7 ve 12 Mayıs tarihlerindeki üç konserlik seri, Deniz Müzesi'nde daha önce de yapıldığı gibi “Cafe Zimmerman” konsepti ile gerçekleşecek. Konser boyunca dileyen seyirciler Shangri La'nın yiyecek ve içecek servisinden faydalanabilecekler.

 

Konserlerin biletleri Biletix'te.

 

 

5 Mayıs 2017, Baroque Ensemble Transylvania

 

1995 yılından beri verdikleri barok konserleriyle ünlenen topluluk, J. S. Bach eserlerinin yanı sıra Handel, Teleman ve Pisendel'in eserlerine de yer verecek.
 

Barok müziğe dair dönemsel çalışmalarının yanı sıra çağdaş Transilvanya müziğinden de faydalanan topluluğun yayımladığı beş ayrı albüm, radyo televizyon ve konser kayıtlarını içeren bir DVD kaydı bulunmakta... Baroque Ensemble Transylvania, Romanya festivallerinin yanı sıra, üst düzey resepsiyonlar ve Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya İngiltere başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde verdikleri çok sayıda konserle de adını duyurmuş olup, topluluğun tüm üyeleri çeşitli akademilerde müzik çalışmalarına devam etmektedir.

 

7 Mayıs 2017, Taavo Remmel, Ivo Sillamaa ve Jaak Sooar

 

Estonyalı müzisyenler Taavo Remmel, Ivo Sillamaa ve Jaak Sooar, son derece dinamik ve farklı bir barok repertuvar ile sahne alacak. Daha önce Mustonen Ensemble ve Hortus Musicus topluluklarıyla Türkiye'de konserler vermiş ve beğeniyle izlenmiş olan üçlü; elektrogitar, klavsen ve kontrbas performansları ile çok özel bir Bach&Bahar akşamının sözünü veriyor.


12 Mayıs 2017, François Fernandez ve Yun Kim Fernandez
 

 

Barok kemanın aranan isimlerinden François Fernandez ile Yun Kim Fernandez'den çok özel bir viyola ve keman konseri...

 

Geçtiğimiz aylarda Bach&Love'da verdiği konserlerle ayakta alkışlanan François Fernandez, bu kez eşi ünlü Koreli sanatçı Yun Kim Fernandez ile birlikte konser verecek. Konserde ikili Bach ve Mozart'tan seçkiler içeren romantik bir repertuvar seslendirecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20