HABER

Belçika'da 3. oldu

03.05.2017


Paylaş:

Eskişehir'in Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, başta Eskişehir olmak üzere Türkiye'nin gururu oldu. 
 
 
Belçika'nın Neerpelt kentinde Avrupa Genç Müzisyenler Festivali'ne katılan Tepebaşı'nın gururu çocuklar, jüri önünde verdikleri konserin ardından, sonuçları öğrendi. Çocuklar, senfoni orkestrası kategorisi E grubunda katıldıkları yarışmada, Türk Marşı, Happy Blues, Orkestra için süit Chamambo parçalarını başarılı bir şekilde çalarak üçüncü oldular.
 
 
Orkestra şefi Ramazan Albayrak yarışma neticesinde "Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası olarak asıl amacımız eğlenmekti. Biz, henüz 2 yıldır birlikteyiz ve bizden çok üst düzey orkestralarla aynı ortamda yarışma fırsatı bulduk. Çok iyi bir performans sergiledik ve üçüncü olduk." şeklinde duygularını dile getirdi.  


 
 
Tepebaşı Belediyesi Müzik Koordinatörü Kaan Kıran ise yaptığı açıklamada "Belçika'da olmak, büyük bir festivale katılmak bir gurur kaynağı iken, ayrıca yarışmada da üçüncü olmak bizleri çok mutlu etti." dedi.  
 
Çocukların konserini izleyerek onları yalnız bırakmayan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, çocukları tek tek tebrik ederken "O kadar büyük bir iş başardınız ki hepinizle gurur duyuyorum. Neerpelt'te bizleri çok iyi temsil ettiniz. Tepebaşı'nda yaktığımız sanat ve barış meşalesini, Neerpelt'e, Belçika'ya kadar ulaştırdınız. Burada herkes ne kadar başarılı olduğunuzu gördü. Hepinizi çok seviyorum. Her zaman yanınızdayım." dedi.  


 
 
Çocuk Senfoni Orkestrası Neerpelt'ten Brüksel'e geçerek, Avrupa Parlamento binasında, kendilerine özel olarak düzenlenecek olan resepsiyonda bir kez daha performanslarını sergileyecekler.
 

Can Hacıoğlu, Eskişehir

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20