HABER

Ustalara Saygı Konseri

03.05.2017


Paylaş:

6. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nden tarihi önemde bir konser; klasik müziğin duayenleri Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca ve Cihat Aşkın Mersin’de.  

16. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, “Ustalara Saygı Konseri” ile klasik müziğin dünyaca ünlü duayenleri Devlet Sanatçısı Ayla Erduran, Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca ve keman virtüözü Cihat Aşkın aynı sahnede buluşarak, Şostakoviç, Chausson ve J. S. Bach’ın eserlerini Mersinli sanatseverler için seslendirecek.  

Prof. Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası’nın eşlik edeceği tarihi önemdeki bu konser, 16 Mayıs 2017 Salı günü saat 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde...  

İki bölümden oluşan konserde, D. Şostakoviç’in Oda Senfonisi Op. 110 Do minör, E. Chausson’un Keman ve Yaylılar için Konçerto Op 21 Re Major, J.S.Bach’ın İkili keman konçertosu eserleri seslendirilecek.  

Konser öncesi, 2017 Festival Ödülleri de sahiplerine takdim edilecek. Bu yılın ödülleri; Festival Sanat Ödülleri: Devlet Sanatçısı Ayla Erduran ve Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca’ya, Festival Kent Ödülü Semihi Vural’a, Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülü Aylin Çelik’e verildi.  Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 16. kez düzenlediği Festival ile Mersin’in sesi olmaya devam ediyor.  


Biletlerinizi www.merfest.org.tr adresinden temin edebilirsiniz.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20