HABER

Donizetti'de Bu Yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü Muammer Sun'un

10.05.2017


Paylaş:

Andante Dergisi'nin Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliğinde 16 Mayıs Salı akşamı İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi'nde yedincisini düzenleyeceği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü bestecimiz Muammer Sun'a takdim edilecek. 20'inci yüzyılın ikinci yarısında başlayıp günümüze kadar uzanan süreçte Türk çoksesli müziğine yaptığı eşsiz katkıdan ötürü bestecimiz Muammer Sun 9 kişiden oluşan aday seçici kurulunun oybirliğiyle aldığı karar sonucunda, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nün bu yılki sahibi oldu.

Törende ayrıca Barış için Müzik Vakfı Özel Başarı Ödülü'nün sahibi olacak. Barış için Müzik Vakfı'nın kurslarında enstrüman çalmayı öğrenen gençlerden oluşan bir grup törende sahneye çıkarak davetliler önünde Vivaldi'nin 4 Mevsim'inden bir konçerto çalacaklar. Artık gelenekselleşen Mikrop Gramofon Kayıt Ödülü'ne ise piyanist Aydın Karlıbel'in Lila Müzik imzalı Doğudan Masallar adlı CD kaydı değer görüldü.

Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nin 9 Andante yazarından oluşan seçici kurulunun 13 kategoride seçtiği birinciler ise 16 Mayıs akşamı sahneden açıklanarak ödüllerini teslim alacaklar.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20