HABER

Amazonlar balesi

11.05.2017


Paylaş:

7. Eskişehir Opera ve Bale günleri kapsamında Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından, günümüzden 2500-3000 yıl önce Anadolu’da yaşayan ve  tamamı kadınlardan oluştuğuna inanılan Amazonlar’ın yaşantısını bale olarak anlatan Amazonlar balesi büyük ilgi gördü. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği gösterim sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı.      
          
 
Eskişehir Opera Bale Günleri kapsamında Eskişehirli sanatseverler dev eserlerle buluşmaya devam ediyor. Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından Vakhtang Kakhidze’nin müzikleri ve Nugzar Magalashvili’nin koreografisi ile Amazonlar sahnelendi. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sahnelenen bale gösterimine Eskişehirli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. 2 perdeden oluşan ve kostüm tasarımları ile dikkat çeken gösterimin sonunda sanatçıları tek tek tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Gösterim gerçekten muhteşemdi. Eskişehirli hemşerilerim adına tüm ekibi tebrik ediyorum. Onları ve dev eserlerini Eskişehir’de daha sık ağırlamak isteriz.” dedi.  
    
 
7.Eskişehir Opera Bale Günleri, 12 Mayıs Cuma günü saat 20.00’da Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Ankara Devlet Opera Balesi’nin sahneleyeceği modern dans gösterisi Frida ile sona erecek.
 
 
Can Hacıoğlu, Eskişehir

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20