HABER

Frida ile sona erdi

14.05.2017


Paylaş:

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Opera Bale Günlerinin 7'incisi Ankara Devlet Opera Balesi Modern Dans Topluluğu'nun Frida dans gösterisi ile sona erdi.    

Ankara Devlet Opera Balesi’nin Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde sahnelediği gösteride Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun yaşamından kesitler büyük beğeni topladı. Müziklerini Arturo Marquez, Jose Pablo Moncayo, Can Aksel Akın, koreografisini Özgür Adam İnanç’ın yaptığı eserde "Hayatta başıma iki korkunç kaza geldi, biri geçirdiğim otobüs kazası, diğeri de Diego" diyen Frida’nın hayatı sahnelendi.  

Sahnelerimizin kapıları sizlere sonuna kadar açıktır   

Biletleri günler öncesinden tükenen gösteriyi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de takip etti. Gösteri sonrasında sanatçıları tek tek tebrik eden Başkan Büyükerşen, “7.sini düzenlediğimiz Opera Bale Günlerimizin sonuna geldik. Birbirinden başarılı performanslar izlediğimiz bu sahnenin kapısı Devlet Opera ve Bale sanatçılarına sonuna kadar açıktır. Hemşerilerim adına sizlere yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.


Can Hacıoğlu, Eskişehir

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20