HABER

Faust ile kapanış

21.06.2017


Paylaş:

Zorlu Center Ana Tiyatro’da 20 Haziran 2017, Salı akşamı Recep Ayyılmaz’ın sahneye koyduğu, William Shakespeare’in aynı adlı eserinden hareketle Giuseppe Verdi’nin bestelediği, lanetli bir tutkunun esiri olan Macbeth’in iktidar hırsı ve kendisiyle hesaplaşmasını konu alan ünlü eseri Macbeth Mersin DOB tarafından sahnelendi. Şef Nathalie Marin yönetiminde Mersin Opera Orkestrası eşliğinde solist sanatçılar Serhat Konukman, Seda Ortaç, Hasan Berk, Bülent Bezdüz, Erhan Kaya, Serin Saybaşlı, Andrei Yevtuşenko, Kazım Erdem Özdemir, Serkan Karagöz sahneyi paylaştılar.  

 
Seyircinin büyük beğenisini toplayan bu eserin ardından 8. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nin 23 Haziran 2017 Cuma akşamı gerçekleştirilecek kapanış temsili,  yine Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sanatseverleri bekliyor.  

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Recep Ayyılmaz rejisi ile sahnelenecek eser, Charles Gounod’un Faust operası olacak. Orkestra şefi Roberto Gianola yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası eşliğinde, muhteşem müzikleri, dekor ve kostümleri ile eser sahnede olacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20