ANDANTE (Sayı 129)

Sayı: 129

Yayın Tarihi: 05.07.2017

Fiyat: 12 TL


Andante Dergisi bu yılın yaz ayları boyunca ülkemizin dört bir tarafında takip edebileceğiniz müzik etkinliklerini Temmuz 2017 tarihli 129'uncu sayısının kapağına taşıdı. Klasik müzik, caz, pop, rock alanlarında Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında düzenenecek irili ufaklı festivaller, atölye çalışmaları, ustalık sınıfları ve müzik köyü gibi özel etkinliklerin hepsinden haberdar olmak isterseniz Andante'nin Temmuz sayısını sakın kaçırmayın! Dosyayı hazırladığımız sırada yayıncı olarak bu işin içinde olduğumuz halde bizim de bilmediğimiz çok ilgi çekici bazı yazlık müzik etkinliklerinden haberdar olabildik. Eminiz okurlarımız da tıpkı bizim gibi bilmedikleri veya farkına varamadıkları nice yazlık müzik etkinliğinden bu dosya sayesinde haberdar olacaklar ve belki de yaz tatili planlarını ona göre dizayn edecekler.

Andante'nin Temmuz sayısında başka neler var?

Gezgin müzikolog yazarımız Dr. Emre Aracı bu sayıda, ilk kez ziyaret ettiği Almanya'nın başkenti Berlin'in ünlü ulusal resim galerisinde incelediği müzik temalı tabloları konu ediniyor. Aracı şehrin geçmişine damga vuran Mendelssohn ailesinin izlerine rast geldiği sırada ise ülkemizi de ilgilendiren çok önemli bir bağlantıyı keşfediyor.

Konser yazarımız Egemen Berköz genç yorumcularımızın çaldığı konçertolar ve oda müziği eserlerinden, çalgısının ustası olmuş dünyaca ünlü solistlerden ve çağımızın büyük bir bestecisinin konçerto prömiyerinden bahsettiği köşesini bu sayıda İstanbul Müzik Festivali'ne ayırdı. 

Piyanist yazarımız Can Çakmur internet üzerinden yapılan yayınıyla dünya üzerine milyonlarca kişi tarafından günlerce takip edilen 15. Van Cliburn Piyano Yarışması'nı gün be gün izleyerek hem bu yarışma hem de genel olarak piyano yarışmalarının genç piyanistler üzerindeki etkilerini yazıya döktü.

Şefik Kahramankaptan gitar camiasının yeni buluşma noktası olmaya doğru giden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden izlenimlerini köşesinde aktardı.

Türk pop müziğinin efsanevi grubu M.F.Ö. yıllar sonra yeni bir albümle geri döndü. Michael Kuyucu yeni albüm vesilesiyle hem bir M.F.Ö. tarihçesi çıkarttı hem de grubun yeni albümünü tanıttı.

Hepsi ve daha fazlası Andante'nin Temmuz sayısında!

Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20