HABER

Güney Amerika Turnesini başarıyla tamamladı

06.07.2017


Paylaş:

Başarılarına bir yenisini ekleyen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Dr. Martin Ochs Konzert und Tourneemanagement’in organizasyonu ile 18 Haziran 2017 tarihinde 12 günlük Güney Amerika konser turnesine çıkmıştı. Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’nin en büyük konser salonlarında müzikseverlerle buluşan İDSO, turne boyunca dört ülkede altı konser verdi. Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin (keman) ve solist Rebekka Hartmann'a (keman) eşlik eden İDSO, bu  konserlerinde Türk eserleri olarak Nevit Kodallı’nın Telli Turna orkestra süiti ve Ferit Tüzün’ün Esintiler'ine de yer verdi. Konser programında ayrıca; Jan Sibelius, Antonin Dvorak ve Max Bruch eserleri yer aldı.
 
Güney Amerika Konser Turnesi Brezilya’nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro şehirlerindeki üç konserle başladı.  İDSO, Sao Paulo’da 20 ve 21 Haziran’da Sao Paulo Konser Salonunda Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin’e eşlik etti. Brezilya’daki üçüncü konser 22 Haziran’da Rio de Janeiro’da Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu’nda gerçekleşti İDSO, solist Rebekka Hartmann’a başarıyla eşlik etti.
 
Güney Amerika Konser Turnesi, Peru’nun başkenti Lima’da Büyük Ulusal Tiyatro’daki konser ile devam etti. İDSO, 26 Haziran’da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Teatro Colon’da Arjantinli müzikseverlere harika saatler yaşatan İDSO Güney Amerika Konser Turnesinin son durağı Şili’nin başkenti Santiago oldu 28 Haziran’da Santiago Sanat Merkezi’nde turnenin son konseri gerçekleşti.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20