HABER

Steinway Spirio şimdi Zuhal Müzik'te

07.07.2017


Paylaş:

Steinway Spirio, Steinway artistlerinin yüksek ses çözünürlüklü performans kayıtlarını müzik katoloğunda barındırmakta...  

Dünyanın en iyi piyanolarının üreticisi olan Steinway & Sons, son 70 yılın ve markanın en önemli buluşlarından biri olan Steinway Spirio ürününü tanıtmaktan dolayı gurur duyuyor. Steinway Spirio, dünyanın en iyi kendi kendine çalabilen piyano sistemi olup, sadece özel olarak seçilen kuyruklu Steinway piyanolarında bulunmaktadır.  

Eşsiz bir müzikal deneyim sağlayan ve mühendislik eseri olan Steinway Spirio, kullanıcılarının hayal ettikleri canlı performansları Steinway & Sons piyanolarıyla evlerine taşıyor. Hassas pedallar, ustaca kurgulanmış içerik, yumuşak ses geçişleri ve güçlü fortissimo sesler Steinway Spirio için çok basit! Ses uzatma, ses kısma ve nota kaydırma pedalları, bestenin tüm aralıklarında piyanistin eseri üzerindeki duygusuna ve tekniğine göre kendiliğinden, pürüzsüz ve kusursuz bir şekilde devreye girebilmektedir.  
Steinway Spirio, Steinway & Sons markasının ve yeryüzündeki öncü mucitlerin başında gelen  Wayne Stahnke'nin ortak şekilde yürüttükleri iş birliğiyle üretilmiştir. Sistem içerisinde yer alan, geliştirilmiş "playback" özelliği birçok patentli çalışmanın, buluşun sonucudur.  Steinway Spirio'nun eşsiz özelliklerinin tamamından yararlanabilmek adına; Steinway & Sons, farklı müzik türlerinde besteler yapan dünyaca ünlü Steinway artistlerinin performanslarını sistem için yaratılmış olan yeni müzik kataloğuna kaydetmiştir. Katalogda bulunan bütün parçalar daha önceden kaydedilip, düzenlendikten sonra yüksek ses çözünürlüklü halleri ve performanslardaki en ayrıntılı detayları yakalayabilen patentli veri formatı ile yayınlanmaktadır. Steinway kataloğunda bulunan bütün performanslar, piyano endüstrisinde bir ilke imza atılarak, Steinway Spirio kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmakta ve içeriğindeki performanslar her ay güncellenmektedir.  
Steinway Spirio sistemi, Steinway'in Hamburg ve New York fabrikalarındaki piyanolara üretim esnasında entegre edilmektedir. Bu sistem piyano içerisine gizlendiğinden dolayı piyanonun görselliğini bozmamasının yanı sıra, piyano tuşlarının veya sesinin üzerinde de bir etkisi bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman Steinway Spirio'ya sahip Steinway & Sons piyanonuzu, herhangi bir kuyruklu Steinway & Sons piyano gibi kullanabilirsiniz. Steinway Spirio'nun modüler tasarımı sayesinde piyanonuzdan, hızlı değişen kullanıcı arabirim teknolojisini kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Rutin bakım ve güncellemeler ile kendi kendine çalabilen Steinway Spirio piyano sistemini, piyanonun ömrü yani uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.  
Sistemi kontrol edebilmeniz için Steinway & Sons, iPad - WiFi üzerinden Steinway Spirio ile bağlantı kurmanızı sağlamaktadır. Çekici ve kolay kullanılabilen Steinway Spirio tablet uygulaması sayesinde firmanın genişleyen ve dünyaca ünlü müzik kütüphanesi Steinway Spirio kullanıcılarının parmakları ucunda!  Yeni müzik dosyaları piyasaya sürüldükçe, otomatik olarak uygulama içindeki listenize eklenir ve sadece tek bir dokunuşla müziğin keyfini sürmeniz yeterlidir. Çalım listelerinin, temaların ve türlerinin her koşulda en iyi duyguyu yaratmak üzere, Stienway & Sons markasının ünlü müzik uzmanları tarafından yapılmaktadır. Entegre edilmiş ses kontrol ünitesi, "playback" modundaki en iyi yoğunluk ayarlarını seçebilmenize yardımcı olarak, parklak ses modu, konser seviyesi modu, arkaplan seviyesinde çalma modu ve yumuşak-fısıltı modu arasında seçim yapabilmeniz gibi Steinway Spirio avantajları sunmaktadır.  
Steinway & Sons, Steinway Spirio sistemini Model B ve Model O olmak üzere iki farklı piyano modeliyle sunmaktadır. Steinway piyanoları hakkında detaylı bilgilere tüm Zuhal Müzik mağazalarından ulaşabilirsiniz.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20