HABER

Bodrum'da unutulmaz Küba Gecesi

28.07.2017


Paylaş:

24 Temmuz - 12 Ağustos 2017 tarihleri arasında,  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin değerli katkılarıyla düzenlenen 15. Uluslararası Bodrum Bale Festivali,  son ondört yılın en zengin programıyla Bodrum Kalesi’nin tarihi atmosferinde, Küba, İspanya, Kazakistan ve Rusya’dan katılan ünlü dans topluluklarını ağırlıyor.        

Hiç Bitmeyen Dans ve Müzikleriyle Unutulmaz Bir Küba Gecesi Bodrumluları Bekliyor…    

28-29 Temmuz 2017 Cuma, Cumartesi Bodrumlu sanatseverler iki gece Küba rüzgarına kapılacak. Ünlü Kübalı sanatçı ve koreograf Lizt Alfonso tarafından kurulan “Lizt Alfonso Dans Küba” topluluğu, etnikten moderne uzanan; habanera, danzon, caz, tango, flamenko tadlarındaki dans gösterileri ile festivaldeler.  Dansın ve müziğin efsanevi ülkesi Küba’nın hiç bitmeyen dansları, Afro-Cüban davulu ve ritüelleri, ispanyolların gitar ritimleri, Akdeniz’in cıvıltılı tonları ve Afro-Amerikan cazıyla renklenen dünyanın en güzel, en zengin, en enerjik dans ve müzikleri Bodrumluları coşturmaya hazırlanıyor.     Y
uniel RASCÓN, Efraín CHIBÁS, Dayron ECHEVARRIA, Ernesto, HERMIDA, Juan Pablo SOLAS, Carlos ALFONSO, Consuelo VELÁZQUEZ, Osvaldo FARRÉS, Lizt ALFONSO müzikleriyle koreografisini Lizt ALFONSO, Diana FERNANDEZ ve Yadira  HERNANDEZ’in yaptığı CÜBA VIBRA adlı performans iki gece sahnede olacak.        

Kostüm Tasarımını Erick Grass, Oscar de la Portilla ve Lizt Alfonso’nun yaptığı dans gösterisi iki perde.        


Festivalin devamında Klasik Balenin Vazgeçilmez Büyüsü Bodrum'da olacak   

1 Ağustos 2017 Salı akşamı seyirciyi büyülü bir gece bekliyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi, beyaz Rus balesi “Uyuyan Güzel”i Piyotr İlyiç Çaykovski’nin eşsiz müzikleri eşliğinde sahneliyor. Teknik ve estetik açıdan bale repertuvarının en önemli eserlerinden biri kabul  edilen eseri, İstanbul Balebaşkoreografı Ayşem Sunal Savaşkurt, Marius Petipa koreografisi ile sahneye uyarladı. Müzik, dekor ve kostüm ve koreografisiyle seyirciye bir masal dünyasına kapılarını açan eserin konusu, bir Avrupa masalından esinlenerek Charles Perrault tarafından oluşturuldu. 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20