HABER

Alp Ersönmez "Yazısız' feat. Erik Truffaz

10.08.2017


Paylaş:

Alp Ersönmez “Yazısız” feat. Erik Truffaz Eklisia’da sahne alacak... Gümüşlük’te caz, Uludağ Premium sponsorluğunda 10 Ağustos Perşembe akşamı Suda/Kumda Konserleriyle, 400 yıllık tarihi mekan Eklisia’da devam edecek.

Gümüşlük’ün gerek manzarasıyla, gerek tarihi özelliği ile en özel mekanlarından biri olarak öne çıkan Eklisia Sanat Merkezi, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin de 9 yıl boyunca ana mekanı olarak kullanıldı. Şimdilerde caz konserlerinin vazgeçilmez mekanı haline gelen Eklisia, bu defa ülkemizin son dönem adından sıkça bahsettiren caz sanatçılarından Alp Ersönmez’i konuk edecek. Konserde sanatçıya, Fransız trompetçi Erik Truffaz eşlik edecek.  

Denizbank ana sponsorluğunda devam 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında gerçekleşecek konserde Alp Ersönmez, Yazısız projesiyle cazseverlerin karşısında olacak. SFG (Sağlam Faydalı Güzel), Burada Yaralı Biri Var, Beşik, Suni Peyk, Yüzler, Zorla Güzellik ve Karşı gibi parçalardan oluşan Yazısız albümü ile başarı grafiğini yükselten sanatçı, Gümüşlük’teki konsere, bu projede kendisine eşlik eden Prix Special Caz Ödülüne de layık görülmüş Fransız trompetçi Erik Truffaz’la çıkacak.  

MÖE, Quartet Muartet, Kangroove, Four in the Pocket, İstanbul Sessions, Wonderland gibi grupların yanı sıra Türk pop şarkıcılarının da uzun yıllardır bas gitaristliğini yapan Alp Ersönmez, kariyeri boyunca Erkan Oğur, Erik Truffaz, Wax Poetic, Bugge Wesseltoft, Alexandre Tassel ve Butch Morris gibi müzisyen ve gruplarla çalıştı, ortak sahne ve albüm çalışmaları yaptı.  

Eklisia’daki konserde bas gitarıyla yer alacak Alp Ersönmaz’e, Erik Truffaz, trompetle; Engin Recepoğulları, tenor saksofonla; Çağrı Sertel, klavyeyle ve Volkan Öktem, davulla eşlik edecekler.  


Festivalin sponsorları

14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin ana sponsoru DenizBank. Kumda ve Suda konserlerinin sponsorluğunu Uludağ Premium üstlenirken, etkinlik ve eğitim sponsorluğunu üstlenen Bosch, Gümüşlük Festival Akademisi konserlerine destek veriyor. Liba Laboratuarları A.Ş., etkinlik sponsoru olarak festivalin açılış ve kapanış konserlerine katkı sağlıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi, festivalin kurumsal sponsorları arasında yer alırken; THY, festivalin resmi ulaşım sponsorluğunu; Arion Resort Hotel konaklama sponsorluğunu; Çağdaş Holding, festival merkezi sponsorluğunu ve Piernet ise sosyal medya sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıca Julius Meinl Coffee, Mas Matbaa, Off Gümüşlük ve Soğan Sarmısak, festivalin servis sponsorları arasında yer alıyor.    

Antik Taş Ocağı'nda gerçekleşecek Taşta konserlerinin başlama saati 21.15; diğer konserler 20.30’da başlayacaktır.

Biletler, Festival Merkezi, Gümüşlük sahili
(iletişim: 0 537 577 85 07 – 0 252 394 41 61) ve Biletix'den temin edilebilir. 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20