HABER

Onur Ataman Ensemble

10.08.2017


Paylaş:

Hollanda Kraliyet Konservatuarı (Royal Conservatory The Hague) Caz Gitar Bölümü’ne kabul edilen ilk Türk müzisyen olan ünlü gitarist Onur Ataman, 27 Eylül 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat sahnesinde müzikseverler ile buluşuyor.  

Yurt dışında verdiği konserler ile adından başarı ile söz ettiren ünlü gitariste Akbank Sanat’ta gerçekleştireceği konserde saksafonda Fabrizio Scrafelli, piyano ve klavyelerde Barış Mert Peker, bas gitarda Jonathan İhlenfeld ve davulda Monika Bulanda eşlik edecek.  Onur Ataman / perdeli ve perdesiz gitarlar            
Fabrizio Scrafelli / saksafon  
Barış Mert Peker / piyano ve klavyeler  
Jonathan İhlenfeld / bas gitar   
        
Monika Bulanda / davul  

Yer:
 Akbank Sanat
Tarih: 
27 Eylül 2017, Çarşamba
Saat:
 20.00
 


Onur Ataman hakkında

1995 yılında kabul edildiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı bitirdikten sonra 2001 yılında Lahey’deki Hollanda Kraliyet Konservatuvarı ( Royal Conservatory The Hague ) Caz Gitar Bölümü’ne ilk Türk müzisyen olarak kabul edildi. 2006 yılında Hollanda hükümeti tarafından üstün yetenekli öğrencilere verilen “top talent” bursunu almaya hak kazandı. Aynı okulda lisans ve master eğitimini onur derecesi ile bitiren sanatçı daha sonra Hollanda’da Leiden Üniversitesi ve Belçika’nın Ghent şehrindeki Orpheus Instute çatısı altında iki yıl doktora eğitimine devam etti. Doktora eğitimi boyunca İngiltere’de Royal College of Music ve Oxford Music Faculty’de caz müziğinin Türk Müziği ile entegrasyonu ve emprovizasyon üzerine araştırmalarda bulundu.

Müzik kariyeri boyunca bir çok ünlü caz müzisyeniyle kendi çalışma fırsatı buldu. Onur Ataman Ensemble ve İstanbul Connection çatısı altında Avrupa ve Türkiye’de birçok konser verdi ve albümler kaydetti. North Sea Jazz Festivali, İstanbul Jazz Festivali, Delft Jazz Festivali ve Turkey Now Festivali Amsterdam gibi festivallerde konserler verdi. Onur Ataman’ın birlikte çalıştığı müzisyenler arasında Türkiye ve Avrupa’dan şu isimler dikkat çekmektedir: Eric Vloeimans, Owen Hart Jr. , Philip Catherine, Eef Albers, Dick De Graaf, Alp Ersönmez, Tuluğ Tırpan, İlhan İrem, Fuat Güner.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20