HABER

Her zevke ve yaşa uygun etkinlikler...

10.08.2017


Paylaş:

Zorlu PSM, yeni sezona her zevke ve yaşa uygun etkinliklerle başlıyor. Muhteşem canlı performansları ile post rock türünün günümüzdeki önemli temsilcilerinden biri Japon grup MONO, kahkaha garantili kadrosuyla Yoldan Çıkan Oyun, izleyenleri hikayenin içinde kaybettiren Pencere, Royal Opera House gösterimiyle Verdi’nin bestelediği klasik opera Otello, genç yetenek Tom Odell, blues-funk melodilerinin sahibi Michael Kiwanuka, çocukların yazdığı bir hikayeden kurgulanan Karton Şehir ve etkileyici performansların sahibi Hey! Douglas; Zorlu PSM’nin yeni sezonunun ilk etkinliklerinden birkaçı… 

 

 

MONO // 8 Eylül Cuma 

 

1999'da Tokyo'da kurulan Japon post rock grubu MONO, Zorlu PSM Studio’ya konuk oluyor. Orkestra düzenlemeleri ve shoegaze gitar tınılarını harmanlayan ve bunu eşsiz bir yaklaşımla gerçekleştiren grup, Takaakira "Taka" Goto, Hideki "Yoda" Suematsu, Tamaki Kunishi ve Yasunori'den oluşuyor. Bugüne kadar her yıl yaklaşık 150 konser ve 55 farklı ülkeyi ziyaret eden grubun New York Orkestrası’yla kaydedilen canlı albümleri de dahil olmak üzere, 10 başarılı albümü bulunuyor. Canlı performansları her zaman en iyiler arasında yerini alıyor. MONO, performanslarındaki yüksek enerji ve yoğunlukla 8 Eylül’de Zorlu PSM’de! 

 

Bilet fiyatı: Tam-50TL / Öğrenci-35TL 

 

 

Yoldan Çıkan Oyun // 29 Eylül

 

Ödüllü komedi Yoldan Çıkan Oyun, Zorlu PSM’de 3. sezonuna adım atıyor. İlk kez 2014 yılında Londra’da West End Duchess Theater'da Mischief Theater topluluğu tarafından sahneye konan, Mehmet Ergen’in çevirisiyle Türkçeleşen Yoldan Çıkan Oyun, komedinin başarılı isimleri Sarp Apak, Öner Erkan gibi tiyatronun genç yetenekleriyle yeni sezonuna başlıyor. ‘En İyi Komedi Oyunu’ dalında Oliver Ödülü sahibi Yoldan Çıkan Oyun, Lerzan Pamir’in yönetmenliğinde, Talimhane Tiyatrosu işbirliği ve Zorlu PSM prodüksiyonuyla bu sezonda da kahkaha tufanı yaymaya devam ediyor.

 

Bilet fiyatı: Tam-60TL / Öğrenci-40TL 

 Pencere // 6, 7, 17, 18 Eylül

 

Geçtiğimiz sezonda Zorlu PSM’de sezon boyunca ağırlanan; Haluk Bilginer, Esra Bezen Bilgin ve Kürşat Demir’in rol aldığı, senaryolarıyla iki Oscar adaylığı bulunan yazar David Hare kaleminden çıkan, oyun atölyesi prodüksiyonu Pencere, yeniden Zorlu PSM sahnesine taşınıyor. Haluk Bilginer tarafından çevrilen oyun, farklı dünya görüşleri olan Tom ve Kyra’nın yıllar sonra bir gece buluşup geçmişi, hayatı ve birbirlerini sorgulamalarını anlatıyor.

 

Bilet fiyatı: Tam-70TL / Öğrenci-50TL 

 

 

 

Royal Opera House Gösterimi: Otello // 20 Eylül

 

İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin bestelediği klasik opera eseri Otello, Royal Opera House gösterimleri kapsamında Zorlu PSM ekranına taşınıyor. Venedik Cumhuriyeti'nin adaya yeni vali olarak atadığı Otello'nun, karısı Desdemona ve Cassio ile arasında geçen kıskançlık, öfke ve aşkla örülü hikayesini anlatan opera, otoritelerin birçoğu tarafından Giuseppe Verdi’nin kariyerindeki en başarılı eser olarak yorumlanıyor. Gösterim öncesinde, geçtiğimiz sezon olduğu gibi Prof. Dr. Yekta Kara da, özel sunumu ile yine izleyicilerle buluşacak. 


 

Mercedes-Benz: Tom Odell // 23 Eylül 

 

Brit ödüllü, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Tom Odell, Mercedes-Benz sponsorluğunda 23 Eylül Cumartesi günü Zorlu PSM Ana Tiyatro’da müzikseverlerle buluşuyor. Another Love ile listeleri altüst eden, 2013 yılında yayınlanan Long Way Down ile büyük beğeni toplayan genç yetenek; 2. stüdyo albümü Wrong Crowd için Arctic Monkeys, Kasabian ve Adele ile yaptığı çalışmalarla adını duyuran Jim Abiss ile işbirliği yaptı. Elton John, Billy Joel ve The Rolling Stones gibi isimlerle turneye çıkan Odell, uzun süre hafızalardan silinmeyecek performansıyla “Sahne Üstü Ayakta” konser düzeninde Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sevenleriyle bir araya gelecek.

 

Ön Satış Fiyatı: 80TL 

Bilet fiyatı: 105TL / Öğrenci: 80TL / Kapıda: 120TL 

 


Garanti Caz Yeşili: Michael Kiwanuka // 27 Eylül

 

Kısa sürede müzik dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri olan, blues-funk melodilerin sahibi Michael Kiwanuka ‘Garanti Caz Yeşili’ konserleri kapsamında Zorlu PSM’ye konuk oluyor. Love&Hate, Cold Little Heart ve Black Man In A White World şarkıları ile yaşından beklenmeyen bir vokal ve şarkı yazarlığı yeteneği olduğunu kanıtlayan müzisyen, “Sahne Üstü Ayakta” konser deneyimiyle müzikseverlere retro pop ve soul müzik ekseninde bir gece yaşatacak. Sanatçı, geçtiğimiz kış büyük ilgi uyandıran Big Little Lies dizisinin açılışında yer alan Cold Little Heart şarkısıyla da oldukça dikkat çekmiş ve beğeni toplamıştı. 

 

Ön satış fiyatı: 95TL 

Genel Satış Fiyatı: 120TL / Öğrenci: 95TL

 


 

Karton Şehir // 30 Eylül

Zorlu Holding’in çocukların hayal gücünü harekete geçirmek amacıyla düzenlenlediği "Bir Hayal Bir Oyun Yarışması"nda 1.olan Gökhan Kızıklı’nın kaleme aldığı Karton Şehir adlı hikaye, yeniden tiyatro oyunu olarak Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşuyor. Bu sene 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü için özel olarak hazırlanan oyun, çocukların yazdığı bir hikâye olarak Türkiye’de sahnelenen ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

 

 

Lokalize: Hey! Douglas // 30 Eylül 

Zorlu PSM’nin, geçtiğimiz sezon başlattığı, genç ve yerli isimlerin sahnesi olan Lokalize serisi konserleri bu sezon da gelişerek devam ediyor. 70’lerin psychedelic özelliğiyle ön plana çıkan meşhur şarkılarını disco ritmleriyle birleştirdiği mix'leriyle büyük beğeni toplayan Hey! Douglas, 30 Eylül’de Zorlu PSM Studio’ya konuk olacak. Hey! Douglas,özgünlüğünden hiçbir zaman ödün vermeyerek her seferinde birbirinden etkileyici performanslara imza atıyor.


Bilet fiyatı: Tam-45TL / Öğrenci-35TL

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1 Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20